Remont kuchni - jak tanio, szybko i efektownie odświeżyć...

Remont kuchni - jak tanio, szybko i efektownie odświeżyć...

Zanim wprowadzimy jakiekolwiek zmiany w kuchni, warto zacząć od dokładnego jej posprzątania. W trakcie mycia szafek, półek kuchennych, z pewnością pojawi się stos przedmiotów, których nie użyliśmy w ciągu ostatniego roku ani razu, albo zupełnie nowych - zapomnianych.

Światło, nowe kafelki, nowy kolor mebli - i kuchnia jak nowa!Porządnie wywietrzone pomieszczenie, bez nadmiaru niepotrzebnych rzeczy - to pierwszy krok ku nowej, wymarzonej kuchni. Teraz możemy już odsunąć szafki i zabrać się za odkurzanie za nimi, a później za malowanie ścian, zdzieranie i nakładanie świeżej tapety. Wymiana płytek - to już wyższa szkołą jazdy...

Tanio i szybko - czyli jak?

Na nasze samopoczucie ma wpływ wiele czynników - jednym z nich jest wystrój mieszkania, a więc i kuchni, w której spędzamy dużą część dnia. Jeśli nie planujemy całkowitego remontu lub nie pozwala nam na taki rozmach budżet domowy- warto zdecydować się chociaż na niewielki refresh.

Pierwszorzędną sprawą jest kolor i to nie tylko ścian, ale i podłogi, sufitu, mebli czy dodatków. Kolorystyka może wpływać na nasz nastrój, energię, a nawet zdrowie i apetyt. Z uwagi na to, szczególnie polecany jest w tym przypadku delikatny odcień żółci, pomarańczowy, czerwień.

Liting na pół gwizdka

Sposobem na odświeżenie płytek na ścianie może być wymiana fugi na modną, kontrastową. Kafelki czyścimy, usuwamy starą , a następnie wypełniamy przestrzeń nową fugą, najlepiej elasytczną.

Fronty to kolejny element, który możemy wymienić, nie remontując całej kuchni. Jest to prosty, i co ważne - efektowny sposób na odświeżenie wnętrza. Tutaj także do wyboru mamy szeroką gamę kolorystyczną oraz rodzaj powierzchni (mat, połysk czy z witryną wykonaną z bezpiecznego szkła), które mogą odmienić całkiem charakter wystroju. Informacja, zaczerpnięta z tegorocznego katalogu firmy IKEA - wraca moda na meble wykończone na wysoki połysk i to właśnie w kuchni!

Przy takich zmianach warto też pomyśleć o nowej zastawie, czy dodatkach współgrających z ogólną kolorystyką aranżacji.

Nowoczesna i funkcjonalna

Jeśli z kolei fundusze pozwalają nam na większe "szaleństwo", warto całkowicie wymienić stare meble, na nowe i z pewnością bardziej funkcjonalne. Współcześni producenci mebli kuchennych prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach, ułatwiających użytkowanie kuchni podczas codziennych czynności. Obecnie możemy pozwolić sobie na zaaranżowanie wnętrza, z wykorzystaniem każdego, najmniejszego kąta. Meble z rynkowej oferty to nie tylko oryginalny, podążający z duchem czasu design, ale także niebanalne i przemyślane zastosowanie każdego z ich elementów.

Decydując się na nowy zestaw mebli, mamy wybór - robione na wymiar lub gotowe, modułowe. Wybierając poszczególne elementy kuchennego zestawu, trzeba zwrócić uwagę na dodatkowe ułatwienia sprawiające, że meble będę służyły nam wiele lat. Warto zainwestować w elementy usprawniające ich funkcjonowanie, a nam ułatwiające dotarcie do każdego zakamarka. Należą do nich np. szafki typu cargo, obrotowe stojaki na garnki, ulokowane w narożnych szafkach oraz całą seria wyposażenia szuflad, na przykład tzw. pełny wysuw zastosowany w szufladach, w celu ułatwienia dostępu do ich wnętrza, czy systemy spowalniające zamykanie i tym samym wykluczające trzaskanie drzwiczkami szafki lub szuflady - podkreśla Alicja Gajewska.

Pełny serwis

Bardzo często, firmy projektujące kuchenne wyposażenie wnętrz, współpracują także ze znanymi markami sprzętów AGD, które możemy zakupić wraz z meblami (np. lodówki, zmywarki, czy kuchenki pod zabudowę). Decydując się na generalny remont kuchni, warto zaoszczędzić czas i nie tracić go na wycieczki po sklepach z AGD, ryzykując dodatkowo dobór sprzętu o nieodpowiednich wymiarach.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Irena Grek (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także