Remont łazienki - na czym zaoszczędzić?

Remont łazienki - na czym zaoszczędzić?

remont łazienkiKoszt remontu łazienki zależy w dużej mierze od wielkości tego wnętrza. Łazienki, z którymi mamy do czynienia
w wielorodzinnych blokach nie mają przeważnie oszałamiających rozmiarów.
W związku z tym koszt ich wyremontowania nie jest bardzo wysoki.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że remont w łazience można zaplanować i przeprowadzić w dwojaki sposób. Renowacja może być gruntowna lub jedynie powierzchowna. Wiadomą sprawą jest, że im zmiany mniej inwazyjne, tym mniej pochłoną środków finansowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wpłyną one na funkcjonalność łazienki i nie zmienią w żaden sposób układu tego wnętrza. Przy czym nie znaczy to, że pozostaną niezauważalne w  wyglądzie zewnętrznym pomieszczenia.

wymiana płytek ceramicznych

Chcąc nieco zaoszczędzić na remoncie łazienki należy pominąć wymianę sanitariatów oraz mebli. Można zmienić jedynie samą okładzinę ścienną, a wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru. Kiedy dysponujemy stosunkowo niskim budżetem można spróbować jedynie urozmaicić istniejące w łazience wykończenie. Nadają się do tego celu różnego rodzaju samoprzylepne dekory lub dekoracyjne naklejki. Bardzo ważnym elementem wystroju każdej łazienki są detale. Niekiedy zmiana samych tylko dekoracji jest w stanie odmienić wnętrze i sprawić, że przybierze ono zupełnie inny, nowy styl. Ponadto pamiętajmy, że zawsze znacząco zaoszczędzimy, jeśli prace remontowe będziemy przeprowadzali samodzielnie.

Oceń artykuł
2,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także