Remont z wykorzystaniem najnowszych technologii

Remont z wykorzystaniem najnowszych technologii

Skuteczna realizacja prac budowlanych, remontowych czy dekoracyjnych wymaga korzystania z fachowej wiedzy. Coraz łatwiejszy dostęp do niej jest dziś w dużym stopniu efektem otwierania się branży budowlanej na nowe formy komunikacji.

projektowanie kolorystyczne

Kontaktowa branża

Dynamiczny rozwój społeczeństwa informacyjnego sprawia, że również producenci materiałów budowlanych rozszerzają tradycyjne środki przekazu o różnorodne sposoby dodarcia do pożądanych grup odbiorców. Promują i sprzedają towary, a jednocześnie tworzą całościowy wizerunek, prezentując wysoką jakość produktów, nowoczesną organizację i pozytywne zmiany w samej firmie oraz atrakcyjność społeczności związanej z nią. Specyfika tego sektora wymaga od nich skupiania wokół siebie zarówno fachowców i stałych kontrahentów, jak i klientów indywidualnych, okazjonalnie szukających skutecznych rozwiązań. W jaki sposób branża budowlana komunikuje się z nami i jakie korzyści możemy z tego wyciągnąć?

Źródło wiedzy...

Zarówno tradycyjne, jak i te najnowsze środki przekazu to przede wszystkim kopalnia wiedzy. Niejeden remont domu zrealizowano przy pomocy fachowych artykułów poradnikowych, zamieszczonych w prasie lub na branżowym portalu. Poszukujemy w nich praktycznych wskazówek, nowości produktowych, ciekawych inspiracji czy bieżących trendów. - Bardzo atrakcyjnym źródłem informacji są też nowoczesne media, dzięki którym łatwo i szybko docieramy do potrzebnych treści, wzbogaconych często o efekty dźwiękowe i wizualne - podkreśla Marek Zając z firmy Bolix, producenta chemii budowlanej. - Coraz większą popularnością cieszą się krótkie filmy, pokazujące krok po kroku przebieg wybranych prac budowlanych. Zamieszczane na popularnych serwisach społecznościowych lub tematycznych stronach, pozwalają producentom przedstawić dany produkt, a użytkownikom podpowiadają, jak go używać.

Dedykowane portale, tworzone jako alternatywa i uzupełnienie korporacyjnych stron firmowych, służą przy tym realnemu wsparciu dla określonej grupy odbiorców w pozyskiwaniu wiedzy, inspiracji, a także kontaktów z innymi osobami zainteresowanymi daną tematyką. Właśnie możliwość wielotorowej wymiany doświadczeń i informacji ułatwia znacznie rozwiązywanie najróżniejszych problemów, jakie pojawiają się w trakcie remontów. W prosty sposób umożliwia przy tym dostęp do specjalistów, którzy zamieszczają swoje ogłoszenia w przeznaczonych do tego miejscach.

...kontaktów i rozrywki

Decydując się na włączenie do wybranej społeczności lub stworzenie własnej, firmy czy osoby prywatne muszą pamiętać, że istotą tej formy komunikacji jest dialog. Nawet bardzo fachowe media stanowią dziś przestrzenie, na których chętnie się udzielamy, komentując, pytając, dyskutując. W ten sposób budujemy własną, przydatną bazę wiedzy. Sprawdzonym sposobem pozyskiwania jej są tematyczne fora internetowe. Coraz częściej czerpiemy też inne, bardzo wymierne korzyści z aktywnego udziału w branżowym dialogu. - Śledząc nowoczesne środki przekazu, szukamy porad, wskazówek, pomysłów, lecz także konkursów, akcji promocyjnych, atrakcyjnych ofert, a nawet rozrywki - dodaje Marek Zając z Bolix.

Dlatego również sektor budowlany w coraz większym stopniu dba o wielotorowy kontakt z potencjalnymi klientami, tworząc pomocne artykuły, filmy, wizualizacje i aplikacje, odpowiadając na zapytania czy proponując uczestnictwo w różnorodnych kampaniach, grach i zabawach. Korzyści są obustronne: producenci są widoczni ze swoją ofertą, a my możemy wybierać między udostępnianymi przez nich materiałami i treściami.

Pamiętajmy, że od tego wyboru zależy często efekt wykonywanych w domu prac. Korzystajmy więc z wiarygodnych źródeł, a w razie wątpliwości piszmy, dzwońmy i pytajmy, także samych producentów. To im bowiem zależy, by prowadzona polityka jakościowa przekładała się na późniejsze opinie klientów. Sprawna i wiarygodna komunikacja jest z pewnością jej istotnym elementem.

Oceń artykuł
4,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także