Renowacja wanny metodą "wanna w wannie"

Renowacja wanny metodą "wanna w wannie"

Czy twoja wanna wygląda, jakby już odsłużyła swoje i nadawała się do wymiany? Do niedawna oznaczało to kosztowny i czasochłonny remont łazienki, jednak za sprawą nowej na polskim rynku metody - "wanna w wannie" - problem można rozwiązać znacznie szybciej i taniej. Dotyczy to zarówno wanien wolnostojących, jak i tych zabudowanych.

Wanna w wannie - montaż

Nowa wanna w 2 godziny

Odnowienie wanny metodą "wanna w wannie" zajmuje średnio 2 godziny. Cała operacja sprowadza się do osadzenia w starej i zniszczonej wannie - nowej wanny akrylowej. Obie wanny są sklejane przy pomocy dwuskładnikowej piany. Wanna-wkład jest dopasowywana w taki sposób, że stara wanna jest całkowicie zakryta i pełni wyłącznie funkcję mocnego stelażu. Montaż obejmuje także wymianę systemu odpływowego, podłączenie go do nowej wanny i wykończenie silikonem połączeń między wanną i płytkami. Efekt pracy to nowa, stabilna i bardzo dobrze utrzymująca ciepło wanna w zabudowie.

Wanna w wannie - montaż- Wanny-wkłady są tłoczone z wysokiej jakości akrylu, który jest produkowany przez austriacką firmę Senoplast. Wkłady są wytwarzane według wzorców ze standardowych wanien. Na obecną chwilę "wannę w wannie" można zamontować już do około 95 proc. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce. Nowa wanna spełnia wszelkie parametry najwyższej jakości wanny akrylowej. Jest tłoczona z płyt o grubości 5 mm, wzmocniona włóknem szklanym, nie odbarwia się ani nie chłonie zanieczyszczeń. Posiada też atest higieniczny PZH - mówi Jan Stankiewicz, przedstawiciel firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., która wprowadziła na polski rynek metodę "wanna w wannie".

Amerykański patent dla oszczędnych

Pomysł renowacji wanien metodą "wanna w wannie" narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych. Miał on pomóc w tanim odnawianiu wanien wmurowywanych w podłogę, które są bardzo popularne w USA. Prostota, skuteczność i oszczędności związane z tą metodą spowodowały, że bardzo szybko przyjęła się ona rynku amerykańskim, z czasem trafiając również do Europy.Wanna w wannie po montażuW Polsce również nie brakuje żeliwnych i stalowych wanien, które najlepsze lata mają już dawno za sobą. Ich wymiana do tej pory oznaczała kosztowny remont łazienki. W wersji minimum obejmował on wykucie wanny, odkucie płytek, zakup i montaż nowej wanny oraz płytek w jej otoczeniu. Teraz to wszystko można zrobić zdecydowanie taniej, szybciej, bez kurzu, gruzu i remontu. To idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych odnowieniem samej wanny, które nie widzą potrzeby robienia generalnego remontu w całej łazience skoro jedynie wanna jest zniszczona. Skorzystać mogą także wynajmujący mieszkania, którzy przez odnowienie wanny chcą zwiększyć standard lokalu, a także osoby dysponujące ograniczonym budżetem na remont łazienki - mówi Jan Stankiewicz.

Ile to kosztuje?

Renowacja wanny metody "wanna w wannie" to koszt około 700-800 złotych brutto, w zależności od rozmiaru wanny. Cena ta obejmuje pełną usługę montażu i sprzątania po nim. To mniej więcej o połowę taniej niż gdyby zdecydować się na zakup nowej wanny wraz z usługą montażu. Wedle danych firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., na odnowienie swojej wanny tą metodą zdecydowało się do tej pory już ponad 1500 osób w całej Polsce.

Oceń artykuł
4,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: prsolutions

Polecamy Ci również

Zobacz także