Rewolucyjne oświetlenie - nowe lampy i żarówki 8W LED w IKEI

0
Rewolucyjne oświetlenie - nowe lampy i żarówki 8W LED w IKEI

IKEA wprowadziła do swojej oferty nowe rodzaje lamp i żarówek. Zapoznaj się z nową ofertą sklepu!

Lampa biurkowa TISDAG. Projekt: H. Preutz/O. Wihlborg.TISDAG - Lampa biurkowa do codziennej pracy

Nowa lampa biurkowa TISDAG (tzn. wtorek) to prosty, wydajny i atrakcyjny produkt do codziennej pracy. Ma wbudowaną żarówkę LED, która zużywa do 85% mniej energii i działa 25 razy dłużej niż tradycyjna żarówka. Ponieważ to lampa LED, przewód nie musi iść od podstawy poprzez ramię aż do klosza, dzięki czemu łatwo można obracać i skręcać ramię lampy. Łatwiej także regulować promień i zakres światła. Ponieważ LED nie nagrzewa się, nie ma ryzyka, że się poparzysz. Lampa TISDAG jest to pierwszy produkt w nowej rodzinie oświetlenia, która uzupełni lśniące i eleganckie biurka i komputery.

TROGSTA - Wielki pomysł w małej paczce

Kiedy poprosiliśmy projektanta Henrika Preutza o zaprojektowanie naprawdę dobrej lampy podłogowej, jednym z warunków była naprawdę niska cena. Dobra jakość i niska cena nie zawsze idą w parze. Aby tak się stało, każdy etap musi być dokładnie przemyślany. Dla Henrika głównym wyzwaniem było stworzenie lampy, którą można zapakować w jak najmniejszą paczkę. Im mniejsze opakowania, tym więcej ich można zmieścić do ciężarówki, a to oznacza niższe koszty i niższą cenę końcową.

Wtedy Henrikowi przyszedł do głowy stojak muzyczny. Ma tą wysokość co lampa podłogowa, a jednocześnie zajmuje niewiele miejsca. Czy można użyć podstawy stojaka, zbudować na niej lampę i po prostu dodać klosz?

Lampa podłogowa TROGSTA. Projektant: Henrik PreutzZadanie wydawało się proste. Po wielu próbach ze stabilnością, trwałością itd. lampa TROGSTA w końcu zaczęła nabierać kształtów. Zachowaliśmy wysoki stopień regulowania wysokości stojaka, ale zmieniliśmy podstawę, aby lampa była smuklejsza i bardziej stabilna. Później pomalowaliśmy ją na czarno, aby nadać jej ascetycznego wyglądu i upewniliśmy się, że pozytywnie przejdzie testy na stabilność.

Jedynym problemem był klosz. Dzięki użyciu plastiku, który można zwijać bez ryzyka popękania, byliśmy w stanie po prostu zwinąć klosz, spakować go do paczki, a klientowi pozostaje już tylko go rozwinąć i stworzyć piękny uroczy klosz.

Dzięki temu lampę o wysokości 142 cm można spakować do kartonu o długości 44 cm. I właśnie dlatego na jedną paletę zmieści się 280 lamp podłogowych, a nie, jak dotąd tylko 45 sztuk. A to tworzy ogromną różnicę, zarówno dla środowiska naturalnego jak i twojego portfela.

Żarówka LED LEDARE - Rewolucyjne oświetlenie

Najczęściej używana żarówka - 40 W - stanie się jeszcze lepsza, ale w wersji LED. Jeżeli swoje żarówki zastąpisz nowymi świetlówkami, najprawdopodobniej zapomnisz o nich na następne 20 lat. To nie tylko długi okres działania, ale także duże oszczędności. Świetlówki są także przyjazne dla środowiska, wytwarzając o ok. 322 kg CO2 mniej, co mniej więcej stanowi ilość dwutlenku węgla, którą wchłonie 36 drzew.

LEDARE świetlówka E27 8 W kula.Debiutująca w zeszłym roku seria LEDARE (tj. lider) jest serią świetlówek stworzoną przy użyciu technologii Light Emitting Technology, która zużywa do 85% mniej energii. To ogromna różnica jeśli chodzi o rachunki za energię. Oszczędzając energię, oszczędzasz nie tylko swoje pieniądze, ale także zasoby naturalne. A przecież wszyscy chcemy to robić. Wysoka cena świetlówki nie powinna być przeszkodą! Dlatego też świetlówkę LED oferujemy w najniższej cenie na rynku.

Czy żarówki energooszczędne nie wystarczą? Wystarczą, są równie dobre, co oświetlenie LED. Obie zużywają zdecydowanie mniej energii, niż żarówki tradycyjne (żarowe). Ale świetlówki LED mają inne zalety:

* Wydajność energetyczna. Oświetlenie LED jest do 85% bardziej wydajne niż tradycyjne żarówki. (Żarówki energooszczędne są o 80% wydajniejsze.) * Dłuższa żywotność. LED działa przez ok 20 000 godzin lub ok. 3 godz. dziennie przez 20 lat!

* Nie zawiera rtęci. Brak rtęci jest korzystny dla środowiska naturalnego i takie produkty łatwiej sortować.

* Taki sam kolor światła. Świetlówka LED daje ciepłe, białe światło, tak samo jak tradycyjne żarówki.

* Naturalne kolory. W większości naszych świetlówek wartość CRI (współczynnik oddawania światła) wynosi ponad 90, co oznacza, że w tym świetle kolory wyglądają naturalnie, a ludzka skóra nie jest szara. * Natychmiastowe uruchomienie. Natychmiast po zapaleniu LED świeci pełnym światłem.

* Lepszy wygląd. Nowa świetlówka LED E27 8 W wygląda jak tradycyjna żarówka, dlatego można ją stosować w lampach dekoracyjnych.

Oceń artykuł
3,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: IKEA

Polecamy Ci również

Zobacz także