Rezydencja Piasek - luksusowe oblicze Wrocławia

0
Rezydencja Piasek - luksusowe oblicze Wrocławia

Na mapie wrocławskich nieruchomości pojawiła się inwestycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem polskich i zagranicznych inwestorów. Słynna Rezydencja Piasek to projekt znanego duetu architektów: Dziewoński - Łukaszewicz, położony przy ulicy Staromłyńskiej (Ostrów Tumski).

Rezydencja PiasekTen wysokiej klasy apartamentowiec wyznacza nowe standardy technologiczne, estetyczne, architektoniczne i jakościowe. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich lat!

Apartament w sercu Wrocławia

Położenie apartamentowca na terenie Ostrowa Tumskiego nie jest dziełem przypadku. Miejsce to uważa się za kolebkę historyczną Wrocławia, nierozerwalnie połączoną z licznymi miejskimi legendami. Obecnie Ostrów Tumski to dla mieszkańców miasta znakomita odskocznia od codziennego gwaru, przyjezdnym natomiast daje możliwość obcowania z tradycją. Nie dziwi zatem, że lokalizacja wydała się idealna pod tego typu zabudowę. Atrakcyjność Rezydencji Piasek wzmaga fakt wyłączenia najbliższej okolicy z ruchu drogowego (oczywiście wyłączając mieszkańców).

Rezydencja PiasekNajwyższy standard wykonania

Projektanci budynku o powierzchni liczącej ok. 4300 m? musieli sprostać nie lada wyzwaniom technologicznym, generowanym przez ukształtowanie terenu oraz położenie apartamentowca tuż przy nadbrzeżu rzeki. W wyniku starannego procesu kreacji powstał projekt na bazie archetypicznej bryły domu, któremu charakter nadaje nowoczesna elewacja. Swego rodzaju innowację stanowi układ wykuszy, zwiększający możliwości widokowe poszczególnych lokali. W budynku mieści się 20 apartamentów o ponadstandardowych metrażach oraz 2 lokale usługowe z osobnymi wejściami i dostępem do pomostu. We wszystkich pomieszczeniach wykorzystano zaawansowane rozwiązania materiałowe i technologiczne, m.in. możliwość sterowania systemami ogrzewania, oświetlenia i chłodzenia za pomocą urządzeń mobilnych - tabletów bądź smartfonów.

Rezydencja PiasekLuksus dla wybranych

Rezydencja Piasek to inwestycja ekskluzywna zarówno pod względem lokalizacji (ścisłe centrum miasta), jak również zastosowania luksusowych rozwiązań. Każde z mieszkań posiada obszerną, imponującą strefę wejściową oraz widok na jeden z najbardziej reprezentacyjnych fragmentów Wrocławia. Przy wykańczaniu wnętrz zadbano o najdrobniejsze szczegóły, używając wysokiej jakości materiałów, m.in. białego marmuru i antracytowego granitu. Na balkonach i tarasach zastosowano ekskluzywne drewno egzotyczne. Budynek wyposażony został w standardowe udogodnienia użytkowe, takie jak alarm, telewizja dozorowa oraz przeszklona, cichobieżna winda, obsługująca wszystkie kondygnacje, spośród których najniższa sięga poniżej poziomu rzeki. Jeżeli dodać do tego otoczenie atrakcyjnych wrocławskich wysp: Tamki i Wyspy Słodowej oraz niewielką odległość do Rynku, bez wątpienia można uznać, że Rezydencja Piasek jest przełomową inwestycją nie tylko dla przyszłych właścicieli i mieszkańców, ale róznież dla całego miasta.

Oceń artykuł
4,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Rezydencja Piasek

Polecamy Ci również

Zobacz także