RMS.4D - multifunkcjonalna prywatna sala kinowa 4D [ZDJĘCIA]

0
RMS.4D - multifunkcjonalna prywatna sala kinowa 4D [ZDJĘCIA]

Głównym celem powstania "showroomu RMS.4D" jest zaprezentowanie niesamowitych możliwości, jakie daje prywatna domowa sala kinowa zbudowana w koncepcji 4D.

Zaprojektowana i wykonana od podstaw w polskiej firmie stanowi niespotykane połączenie różnorodnych systemów: hi-endowej prezentacji obrazu i dźwięku, dystrybucji i zarządzania sygnałem audio-video, obsługi światła, wentylacji, klimatyzacji oraz monitoringu.

Sala kinowa RMS.4D
Sterowanie: iPadWyświetlanie obrazu oparto o projektor Sony 3D z najwyższej dostępnej serii urządzeń przeznaczonych do rozrywki domowej. Dzięki temu uzyskano potężny 120-calowy trójwymiarowy obraz Full HD z możliwością oglądania najwyższej klasy materiałów video Blu-ray 3D. Aktywne okulary 3D sprawiają, że obraz pozostaje jasny, nasycony i ostry - w przeciwieństwie do systemów obrazu 3D w popularnych multipleksach.

Efekty 4D to zasługa foteli z siłownikami, które w momencie uderzeń, wybuchów i innych efektów specjalnych wprawiane są w ruch pionowy - innymi słowy wibrują. Zadaniem foteli 4D jest zapewnić to, czego nie daje sam obraz - doświadczenie ruchu. Pada strzał? Wszystko wokół eksploduje? Fotel drży niczym ziemia pod wpływem fali uderzeniowej. Drgania foteli skorelowane są z akcją na ekranie - a to gwarantuje jeszcze więcej wrażeń.

Czytaj także: Samsung przedstawia nowe urządzenia audio-video zapewniające łatwe połączenia bezprzewodowe i bogaty, czysty dźwięk w każdym środowisku

Najważniejszą informacją jest fakt, że efekty 4D działają w każdym filmie. Technologia 4D działa na zasadzie odczytywania ścieżki dźwiękowej filmu i przetwarzania jej na drgania foteli - wtedy kiedy jest to wymagane. Nie ma więc znaczenia technologia, w jakiej wyświetlany jest obraz. Naturalnie, najlepiej zestawiać technologię 4D razem z obrazem 3D. Nie ma mowy o ograniczaniu się do oglądania krótkich materiałów demonstracyjnych - tak jak w kinach reklamowanych jako 4D/5D/6D znajdujących się najczęściej w parkach rozrywki dla dzieci.

Poza kinem domowym "showroom RMS.4D" spełnia rolę miejsca odsłuchowego dla hi-endowego sprzętu stereo. Taka uniwersalność jest możliwa dzięki autorskiemu projektowi adaptacji akustycznej pomieszczenia. Zastosowano tu między innymi dyfuzory Schroedera, rezonatory Helmholtz'a i około 200 paneli akustycznych zaprojektowanych i wykonanych specjalnie z myślą o charakterystyce dźwiękowej pomieszczenia. Czytaj także: Indiana Line Diva - nowe stylowe kolumny z Włoch

Sala została wyposażona w kilkuterabajtowy system składowania plików audio-video. Jest on w stanie odtworzyć najwyższej jakości pliki z obrazem i dźwiękiem, w tym audiofilskie 24-bitowe pliki FLAC czy też nieskompresowane pliki WAV. Ponadto, sala umożliwia korzystanie z radia internetowego. Zarówno pliki dźwiękowe, radio internetowe jak i filmy prezentowane są za pomocą okładek/grafik z wieloma interesującymi informacjami takimi jak: wykonawca utworu, reżyser filmu, autor ścieżki dźwiękowej. Ponadto w przypadku wybranych materiałów dostępne są także recenzje i streszczenia.

Dopełnieniem obrazu i dźwięku jest system zarządzania światłem w pomieszczeniu - sprzęgnięty z systemem dystrybucji sygnału audio-video. Dzięki temu, jednym przyciskiem możemy przełączyć pomieszczenie w tryb oglądania filmów, co objawia się automatycznym rozwinięciem ekranu projekcyjnego, uruchomieniem amplitunera kina domowego, odtwarzacza Blu-ray, projektora, przygaszeniem oświetlenia, zasłonięciem rolet okiennych itd. W podobny sposób zaprogramowano jeszcze kilka innych trybów przeznaczonych do oglądania telewizji, czy też słuchania muzyki. Autorski system umożliwia tworzenie nieskończenie wielkiej liczby scen - w zależności od potrzeb i upodobań. Czytaj także: Telewizor w naszym domu - wybieramy szafkę pod sprzęt RTV [ZDJĘCIA]

Uzupełnieniem powyższych kluczowych możliwości są poboczne funkcja "showroom RMS.4D" w postaci funkcji: monitoringu, klimatyzacji, rolet okiennych oraz czujników drzwi i okien. System umożliwia zdalne korzystanie z monitoringu, zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu, podnoszenie i opuszczanie rolet oraz kontrolę drzwi i okien - a wszystko to z poziomu tabletu lub smartfona z dowolnego miejsca na świecie - wystarczy internet lub zasięg GSM.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Rafał

Polecamy Ci również

Zobacz także