Robiąc wakacyjny remont, rozważmy montaż kominka

0
Robiąc wakacyjny remont, rozważmy montaż kominka

Wszystko, co dobre, szybko się kończy, lato również. I chociaż nie myślimy jeszcze o końcu tej pory roku, to jednak planujemy i wykonujemy w domu wiele prac z myślą już o jesieni i zimie. Robiąc teraz generalny remont, możemy więc rozważyć np. montaż kominka.

Kominek to serce salonu!Zapewni on podwójne ciepło - to dosłowne i to, dzięki któremu przyjemnie będziemy spędzać czas, rozkoszując się niezwykłym klimatem i atmosferą.

Tradycyjny kominek wymaga odpowiednich warunków - w tym podłączenia do szybu kominowego - które są praktycznie nie do spełnienia w przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Ich posiadacze mogą dziś jednak skorzystać z nowoczesnych rozwiązań kominków elektrycznych, wymagających jedynie podłączenia do źródła prądu, a poza tym - do złudzenia przypominających kominki opalane drewnem.

Czytaj także: Ty, ja i... kominek! Serce salonu tworzy niepowtarzalny klimat [GALERIA]

Dostępne na rynku modele elektrycznych wkładów kominkowych to rozwiązanie idealne dla wszystkich, którzy marzą o wniesieniu do wnętrza swoich mieszkań unikalnej atmosfery. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom, do złudzenia przypominają kominki tradycyjne, z takim samym blaskiem ognia oraz bijącym od niego ciepłem. Wrażenie takie osiąga się przez zastosowanie specjalnych efektów - migoczącego płomienia oraz żarzących się polan. Ich połączenie daje złudzenie prawdziwego paleniska, z wydobywającymi się z niego płomieniami - praktycznie nie do odróżnienia od kominka opalanego tradycyjnym sposobem. No i też bije od niego przyjemne ciepło, pozwalające dogrzać pomieszczenie w chłodniejsze dni.

Czytaj także: Biokominki są romantyczne - biokominki Steel Tree firmy Horus

Niektóre modele są zamontowane w odpowiednio dobranych obudowach i stanowią wolnostojące urządzenie, które umieścić można w dowolnym miejscu mieszkania z dostępem do gniazdka elektrycznego. Pozwala to nie tylko na łatwe ustawianie kominka w dowolnym miejscu pokoju, domu czy mieszkania, zależnie od własnych upodobań, lecz również stanowi podstawę niezwykłej prostoty jego użytkowania. Wkłady kominkowe wyposaża się również w pilota - przy jego użyciu możemy regulować zarówno wielkość płomienia, jak i moc grzewczą naszego kominka.

Warto pamiętać również o bezpieczeństwie - zasilane prądem kominki nie wytwarzają dymu i nie parzą, co jest zaletą ważną szczególnie w domach, w których przebywają dzieci.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Gazeta Krakowska

Polecamy Ci również

Zobacz także