Rośliny doniczkowe w mieszkaniu

0
Rośliny doniczkowe to piękna dekoracja parapetów
Rośliny doniczkowe, które rosną w naszych mieszkaniach, wymagają starannej pielęgnacji.

Zielone rośliny doniczkowe, hodowane w naszych wnętrzach mieszkalnych – kochamy niemal wszyscy. Jednakże okazuje się, iż sztuka ogrodnictwa, nie jest wcale taka prosta, na jaką pozornie wygląda.

Pielęgnacja i codzienna dbałość o zieleń w domu, to nie lada gratka dla miłośników tego zajęcia. Trzeba włożyć wiele wysiłku, aby doniczkowe okazy tryskały zdrowiem, cieszyły nasze oko swoją urodą i dekorowały odpowiednio pomieszczenia. Żywa zieleń odgrywa niebywale istotną funkcję, jeśli chodzi o ostateczny wygląd naszego centrum życiowego. Odpowiednio dobrane i następnie właściwie rozmieszczone rośliny stanowią prawdziwe dopełnienie tego, co w mieszkaniu się znalazło, jako jego umeblowanie, wyposażenie
i wystrój.

To Cię zainteresuje: Przesadzanie kwiatów doniczkowych bez błędów

Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę, że nie każda roślina nadaje się do zastosowania
w miejscu, w którym pragniemy ją umieścić. Aby okaz mógł pięknie się rozrastać - potrzebuje odpowiedniego nasłonecznienia oraz wilgotności podłoża i otoczenia. Kupując zupełnie nowe kwiaty powinniśmy najpierw analizować, gdzie zostaną one przez nas ustawione.

Dowiedz się: Jakie są najczęstsze błędy w uprawie roślin doniczkowych i jak ich uniknąć

W ostatnim czasie funkcję dekoracyjną pełnią również osłonki na doniczki. Należy dobierać je odpowiednio do wyglądu i wielkości roślin, ale warto również dopasowywać te elementy do pozostałych detali wystroju wnętrza.

Podpowiadamy: Jak rozmnażać rośliny doniczkowe - różne sposoby pozyskiwania sadzonek

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także