Rośliny w ogrodzie a mróz

Rośliny w ogrodzie a mróz

Zbliża się listopad - miesiąc nieuchronnie zwiastujący zimę. Nadchodzący razem z nią mróz jest bardzo niebezpieczny dla naszych roślin ogrodowych.

przymrozek w ogrodzieWynika to przede wszystkim z wahań temperatur, bowiem często zostaje naruszony naturalny proces uśpienia roślin na zimę. Rośliny w związku z dodatnimi temperaturami w okresie zimowym bywają pobudzone do życia, dlatego wiele z nich rozpoczyna puszczać nowe pędy, pąki, w skutek czego nie przechodzą w stan uśpienia zimowego.

Zimne powietrze atakuje niezahartowany organizm roślin, mrożąc je i niszcząc. Dodatkowo rośliny nie zawsze posiadają naturalną powłokę ze śniegu, która ma właściwości izolujące i ochronne dla rośliny przed wiatrem i mrozem. Dlatego są narażone podwójnie na nadchodzący mróz.

- W takiej sytuacji, powinniśmy zabezpieczyć nasze rośliny w ogrodzie. Najlepszym izolatorem przed zimnym powietrzem będą gałązki świerka, agrowłóknina lub słoma. Najbardziej zagrożone są rośliny z grupy zimozielonych takie jak bukszpan, wrzos, rododendron. Pamiętajmy o tym, aby przygotować nasz ogród na nadchodzące mrozy, bo bez naturalnej osłony śnieżnej sobie nie poradzą - radzi Tomasz Łagowski z firmy "Pamiętajcie o ogrodach".

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: mk

Źródło: Dom.gratka.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także