Ruchoma garderoba

0
Ruchoma garderoba

Właściciele małych mieszkań często borykają się z problemem gdzie pomieścić szafy na ubrania i buty. Żeby zaoszczędzić na przestrzeni coraz częściej decydują się na ruchome garderoby, które w zależności od potrzeb można przesunąć do innych pomieszczeń.

Tym bardziej, że wśród tych popularnych "szaf" jest w czym wybierać. Skończyła się już era sztendrów, które masowo zdobiły polskie sypialnie małych mieszkań.

Garderoby ruchome w zależności od celu, któremu są przeznaczone mogą mieć różne gabaryty. Te większe i szersze mają zazwyczaj dodatkowe półki na buty, walizki czy inne przedmioty, dla których nie można znaleźć miejsca w domu. Ich dodatkową zaletą jest to, że coraz częściej są stylizowane. Nie jest to już, jak w typowych sztendrach, prosta konstrukcja z systemu rurek, a bardzo często wypracowana forma pełna zdobień i zaskakujących elementów designerskich.

ruchoma garderoba w stylu rustykalnym

Przedpokój z pomysłową "szafą"

Lekkie garderoby to nie tylko konstrukcje na ubrania, ale też na buty. Są one przydatne zwłaszcza w wąskich przedpokojach, gdzie nie można zmieścić tradycyjnej szafki na obuwie. Składają się zazwyczaj z trzech lub czterech rzędów półek i są zdecydowanie węższe niż szafki z drewna i materiałów drewnopodobnych.

Dobrym rozwiązaniem do przedpokoju jest wieszak stojący, który w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań posiada nie tylko haczyki na ubrania, ale również półki na buty, walizki, kapelusze czy szale.

Rozwiązania do sypialni

Jeśli ktoś poszukuje ciekawszego rozwiązania do małej sypialni niż typowy sztendr, dobrym pomysłem będą tu garderoby ruchome celowo postarzane, stylizowane na rustyk lub antyk, w zależności od gustów. Sprawdzą się zwłaszcza w niewielkich sypialniach, gdzie łóżko zajmuje dominującą część przestrzeni i nie wystarcza jej na szafę. Taka garderoba w sypialni przydaje się nie tylko do wieszania nań podręcznych ubrań "pierwszej potrzeby", jak szlafrok czy wygodne ubrania do chodzenia po domu. Jej półki doskonale zagospodarować można zmianami bielizny pościelowej, wypranymi ręcznikami czy kocami.

Do małej sypialni studenta albo w wynajmowanym pokoju studenckim ciekawym rozwiązaniem okażą się szafy z materiałowymi pokrowcami - lekkie i funkcjonalne zarazem. Ze względu na małą wagę można dowolnie zmieniać ich lokalizacje, a system szuflad i drążek do wieszania ubrań spełniają pełną funkcjonalność tradycyjnej szafy.

Kiedy w mieszkaniu każdy metr kwadratowy jest na wagę złota - z odpowiedzią przychodzą pomysły, które powodują, że przestrzeń staje się elastyczna. Również w domu czy mieszkaniu o dużym metrażu ze względu na coraz ciekawsze formy mogą być świetnym pomysłem na uzupełnienie aranżacji.

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Kuchinox

Polecamy Ci również

Zobacz także