Salon w różnych stylach

2
Salon w różnych stylach

Salon to miejsce, w którym spędzamy większą część dnia. Dlatego tak ważne jest, by urządzić go w sposób zgodny z naszym gustem, estetyką.

Salon w stylu nowoczesnym

Najczęściej decydują o tym dodatki wykonane w konkretnym stylu, które rozrzucone w pomieszczeniu sprawią, że stanie się ono wyraziste i zapadnie w pamięć. Obecnie specjaliści wyróżniają pięć wyraźnych stylów w urządzaniu wnętrz.

Pop-art - styl, który narodził się w Anglii i Stanach Zjednoczonych na początku lat 60. XX wieku - zyskał wielu sympatyków, szczególnie wśród ludzi młodych. Nic w tym dziwnego. Wzorowany na kulturze masowej, przejawia się w oryginalnym wyglądzie przedmiotów codziennego użytku. Łączy zaskakujące zestawienia kolorów i wzorów, co w efekcie tworzy nieszablonowe i odważne stylizacje. Stałym elementem wystroju jest motyw komiksu. Odnajdziemy go m.in. na produktach z kolekcji Comics Dekoria.pl. Tkanina przedstawia modny czarno-biały wzór inspirowany życiem w mieście.

styl skandynawski we wnętrzu

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych kierunków w aranżacji wnętrz. Doskonale łączy ze sobą estetykę i funkcjonalność, zachwycając przy tym naturalnością i prostą, nieskomplikowaną formą. Dominującym kolorem jest biel, którą uzupełniają dodatki w mocnych, kontrastujących odcieniach. Kierując się zasadą "im mniej, tym lepiej", warto pamiętać o użyteczności dekoracji. Dotyczy to również materiałów wykorzystanych w aranżacji. Naturalność i wysoka jakość to cechy pożądane. Taka jest kolekcja Cotton Panama. Tkanina, odporna na ścieranie i mechacenie, zapewnia długowieczność produktom z niej wykonanych.

Jaki styl wnętrza?

styl nowoczesny
wynik głosowania
40,1%
styl klasyczny
wynik głosowania
21,4%
styl skandynawski
wynik głosowania
14,7%
styl rustykalny
wynik głosowania
12,6%
styl eklektyczny
wynik głosowania
11,2%

Ilość oddanych głosów: 2423

Styl nowoczesny daje nieograniczone możliwość zarówno w kwestii kolorystyki, jak i rodzaju materiału wykorzystanego w aranżacji. Doskonały dla ludzi ceniących indywidualizm, prostotę i minimalizm. Jasne, przestronne pomieszczenia pomimo wrażenia chłodu są przyjazne, a przede wszystkim funkcjonalne. Ważną role odgrywają dodatki, które stanowią ozdobę wnętrza. Dlatego możemy postawić na mocny, intensywny kolor i wykorzystać w dekoracji tkaniny z linii Jupiter. Bogata paleta barw pozwala tworzyć efektowne zestawienia wewnątrz własnej kolekcji.

salon w stylu klasycznym

Subtelne połączenie elegancji i swojskiej przytulności. Tak można opisać wnętrza urządzone w stylu angielskim. Znajdziemy w nich wiele drogich przedmiotów, odznaczających się najwyższą jakością. Tłem i delikatną ozdobą pomieszczenia są drobne detale dekoracyjne o uroczym motywie florystycznym. Wariacja kwiatowa, którą odnajdziemy na poduszkach, zasłonach czy obrusie wzorowana jest na kroju charakterystycznym dla XIX-wiecznego angielskiego dworku. Materiały o uroczym motywie kwiatów pozwolą w krótkim czasie ożywić i ocieplić pomieszczenie.

salon w stylu pop-art

Kierując się zasadą "modnie, ale przede wszystkim ponadczasowo", wybierzmy aranżacje w stylu klasycznym. To doskonała propozycja dla osób ceniących tradycję, doceniających elegancki i przytulny wystrój. W stylu klasycznym dominują kolory takie jak brązy i beże, które doskonale podkreślają wyrafinowany charakter pomieszczenia. Materiały w poprzeczne pasy wzbogacone szenilem przypominającym plusz ocieplą klimat panujący w mieszkaniu.

Oceń artykuł
3,44 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Elżbieta Podolska

Zdjęcia: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także