Salon z pomysłem

17
Salon z pomysłem

Salon, bawialnia, pokój gościnny, dzienny, pokój stołowy - niegdyś pojęcia różniące się znaczeniowo, dziś używane zamiennie. To pomieszczenie wyjątkowe, reprezentacyjne, wizytówka domu.

Salon Corino

Współczesny salon jest nie tylko miejscem spotkań z bliskimi, ale także miejscem na coraz popularniejsze nieformalne koktajl party lub kolacje dla naszych partnerów biznesowych. Jak zatem zaaranżować wnętrze, aby jak najlepiej spełniało swoje funkcje?

Niezależnie od stylu, w jakim będzie urządzony salon zarówno goście jak i gospodarze powinni czuć się w nim swobodnie. Aranżacja opiera się zazwyczaj na kilku wysokiej jakości elementach meblowych umiejętnie ze sobą zestawionych oraz dodatkach podkreślających pożądany styl. Jeśli wydajemy kolację wyeksponujemy ustawiony centralnie, pięknie udekorowany i zastawiony stół z dobranym garniturem wygodnych krzeseł, szafkę barek i dekoracyjną witrynę z efektowną zastawą lub serwantkę z gustownymi bibelotami.

Salon z meblami Corino

Organizując koktajl party wyznaczymy kilka punktów w pomieszczeniu, na których rozstawimy lekkie alkohole, napoje i przekąskowe menu. Rolę bufetu mogą pełnić: stół, stoliki kawowe, a nawet niskie szafki, ustawione pod ścianami w ten sposób, aby umożliwić uczestnikom spotkania swobodne przemieszczanie się. Zapraszając gości na prezentację pamiątkowych zdjęć i filmów z wakacji, możemy w prosty sposób przekształcić salon w salę telewizyjną eksponując panel TV z dużym ekranem, przygotowując wygodne siedziska i niskie stoliki, na których umieścimy drobne przekąski.

Aranżacja salonu wymaga garnituru mebli o wysokiej klasie. Aby pomieszczenie mogło, w zależności od okoliczności, spełniać wymienione funkcje warto zwrócić uwagę na meble modułowe, które pozwolą zaaranżować przestrzeń w dowolny sposób. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest nowoczesna kolekcja Corino - laureatka Złotego Medalu MTP Meble Polska 2012. Są to meble ze szlachetnych materiałów - o frontach z litego drewna dębowego i elementach w naturalnej okleinie dębowej. Masywne, a jednak nieprzytłaczające formy uzyskano dzięki zastosowaniu ciekawych asymetrycznych trójramiennych profili, na których spoczywają szafki, komody i witryny. Jest to element konstrukcyjny, ale w połączeniu z tkaniną lub szkłem stanowi także oryginalną dekorację mebla.

Jadalnia z meblami Corino

Zarówno na etapie projektowania jak i produkcji brany był pod uwagę każdy, nawet najdrobniejszy szczegół począwszy od wymiarów i proporcji, poprzez kolorystykę, oświetlenie, na doborze akcesoriów i wykończeniu skończywszy. Efekty tej pracy są widoczne w oryginalnej koncepcji mebla, rysunku bryły i technice połączeń. Duży wybór funkcjonalnych szaf, szafek, komód, stolików, etc., ciekawa kolorystyka i połączenia materiałowe, precyzja i staranność wykonania to niewątpliwe atuty tej kolekcji, która dostępna jest w dwóch wybarwieniach: dąb naturalny i orzech. Ponadto meble pokryte są przyjaznymi dla użytkownika i środowiska lakierami wodnymi.

Jeśli chcemy, aby miejsce, w którym przyjmujemy gości wyróżniało się pozytywnie warto nadać mu również akcenty, które wprowadzą miły nastrój. Pomogą w tym sezonowe kwiaty w ozdobnych ikebanach, tkaniny o ciekawych fakturach, dyskretne oświetlenie i muzyka, a nawet, rozpylony tuż przed przybyciem gości, olejek eteryczny.

Pamiętając o złotej zasadzie umiarkowania, którą można odnieść także do aranżacji wnętrz, osiągniemy efekt eleganckiego, urządzonego ze smakiem pomieszczenia, w którym chętnie się przebywa.

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Mebin

Polecamy Ci również

Zobacz także