Sauna w mieszkaniu – jak ją urządzić?

Sauna w mieszkaniu – jak ją urządzić?

sauna w domuPrzebywanie w saunie doskonale relaksuje i wpływa pozytywnie na kondycję zdrowotną naszych organizmów. Coraz częściej też, sauny urządza się w domowych zaciszach.

Możliwość częstego korzystania z kąpieli termicznych już od dawna nie jest żadnym luksusem dla właścicieli przestronnych domów jednorodzinnych. Jednak w ostatnim czasie – sauny aranżuje się również
w mieszkaniach usytuowanych w budynkach wielorodzinnych. Warunkiem jest jedynie odpowiednio działający system wentylacji
i wystarczająca ilość miejsca, potrzebnego do stworzenia domowej sauny.

Alternatywą dla tradycyjnych saun parowych i zarazem doskonałym ich substytutem są sauny infrared. W saunach tych zamiast tradycyjnego pieca stosuje się ceramiczne promienniki podczerwieni. Innowacyjne sauny nie wytwarzają pary i nie panuje w nich wysoka temperatura, co powoduje, że świetnie nadają się do użytku domowego.

Działanie sauny infrared polega na tym, że wytwarzane w niej promieniowanie cieplne penetruje skórę do głębokości nawet 4 cm, co daje oczekiwane rezultaty terapeutyczne i lecznicze. Sauny na podczerwień występują na rynku handlowym jako gotowe komory, które można samodzielnie zamontować w mieszkaniu. Ich wielkość jest przeważnie zbliżona do rozmiarów przeciętnej szafy ubraniowej.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także