Ściany działowe w mieszkaniu

W niektórych mieszkaniach, a zwłaszcza tych pochodzących z minionej epoki – układ pomieszczeń aż prosi się o zmiany. Dawniej nie przywiązywano bowiem zbyt dużej uwagi do funkcjonalności wnętrz i dzielono je byle jak i bez rozmysłu.

Jednak w mieszkaniach usytuowanych w budynkach wielorodzinnych nie wszystkie ściany można wyburzać, a o układzie pomieszczeń często decyduje wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa. Na taki remont potrzebna będzie nam zgoda zarządcy budynku. Ta z kolei może zostać wydana dopiero po stwierdzeniu, że remont naszego mieszkania z całą pewnością nie naruszy ogólnej konstrukcji bloku, czy kamienicy.

Ponadto, trzeba zdawać sobie sprawę, że wyburzenie ścian działowych w domach budowanych z tzw. wielkiej płyty może nie być wcale takie proste. Jednak to właśnie w tych budynkach najczęściej spotyka się poważne błędy i uchybienia w rozplanowaniu przestrzeni mieszkalnej. Pomysł ze zmianą układu pomieszczeń jest zatem szczególnie kuszący. Musimy jednak mieć świadomość, że tego rodzaju remont to bardzo poważne, pracochłonne i kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego też oglądając mieszkania do kupna – od razu zwracajmy uwagę na układ wnętrz i wybierzmy to, w którym podział przestrzeni będzie nam odpowiadał.

Oceń artykuł
2,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także