Skandynawia inspiruje bielą - spotkamy ją na ścianach,...

0
Skandynawia inspiruje bielą - spotkamy ją na ścianach,...

Zimny, surowy klimat północy sprawił, że Skandynawowie swoje domy uczynili azylem, miejscem bezpiecznym, ciepłym i przytulnym. Miejscem, w którym przyjemnie spędza się czas i do którego chce się wracać.

Drzwi Bianco marki INVADO

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego jest wszechobecna biel - spotkamy ją na ścianach, podłogach, meblach i dodatkach. Jej zadaniem jest rozświetlenie wnętrza i nadanie mu lekkości. Dopełniają jej nasycone kolory takie, jak amarant, czerwień czy też fiolet. Przeplatają się w różnych kombinacjach na miękkich kocach, pledach i niedbale rozrzuconych poduchach. Widoczne są także silne inspiracje naturą - surowość drewna, kamieni i wikliny doskonale równoważy ciepły klimat skandynawskich wnętrz.

Niezwykle istotne są umiar i prostota. Nie ma tu miejsca na zbędne dekoracje, masywne meble lub ciężkie zasłony. Wszystko jest przemyślane i, co ważne niezwykle funkcjonalne. To właśnie funkcjonalność w połączeniu z przyjazną estetyką zdecydowały o popularności stylu skandynawskiego, który obecnie możemy spotkać nie tylko na północy Europy, ale praktycznie na całym świecie.

W Polskich domach pojawia się m.in. w formie dodatków i elementów wykończenia takich, jak jasne podłogi, białe listwy i drzwi. Ciekawą propozycję łączącą styl skandynawski z klasycznym wzornictwem stanowi kolekcja drzwi Bianco firmy INVADO.

Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Intro Media, Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także