Sklejka boazeryjna

Sklejka boazeryjna

Naturalne otoczenie sprzyja naszemu zdrowiu i relaksowi, dlatego tak chętnie w nim przebywamy. Aby cieszyć się jego pięknem i majestatem wcale nie musimy uciekać
z miasta. Dom wykonany w ekologicznym zamyśle doskonale spełni funkcję użytkową
i estetyczną, jednocześnie dbając o nasz komfort. Do realizacji wnętrza przyjaznego środowisku z powodzeniem wykorzystamy sklejkę boazeryjną utrzymaną w ciepłym klimacie.


Sklejka Eko-dekor od SKLEJKA-EKO S.A. to ekologiczna propozycja idealnie wpisująca się
w wystrój klasycznych i rustykalnych wnętrz. Jej struktura, oddająca typowe dla drewna żłobienia, nieregularne linie i słoje, tworzy dekorację pełną ciepła, a przez to – swojską i przytulną. Dzięki prostocie, zarówno samego materiału, jakim jest drewno, ale również wykonania i stylistyki sklejki boazeryjnej Eko-dekor, z powodzeniem uwydatnimy z jej pomocą szlachetny charakter wnętrz.

Czar ujęty naturą

Prezentowana sklejka boazeryjna to sklejka sosnowa suchotrwała naturalna lub oklejona fornirem – dobór rodzaju forniru zależy od naszych preferencji. Poddana zostaje procesowi szczotkowania, nacinaniu rowków oraz wykonaniu zakładki w celu łatwego łączenia sąsiednich arkuszy. Dzięki specjalnej budowie, sklejka nie wypacza się.  Jej naturalny wygląd, oddający typową dla drewna fakturę, nawiązuje do rodzimych wzorów, prostych, harmonijnych, czerpanych z podwórka polskiego designu. Nierówne wybarwienia, widoczne sęki i wyraźne spękania oraz słoje to efekt zamierzony, który znakomicie wpisuje się w wyznaczniki naturalnej aranżacji.

sklejka boazeryjnasklejka boazeryjna

Pomysłowy efekt dekoracji wnętrz osiągniemy, łącząc sklejkę boazeryjną w naturalnym odcieniu kory drewna z innym, również naturalnym, materiałem wykończeniowym. Jej stylistyka i układ świetnie współgra z ceramicznymi kaflami, które mogą trafić na ściany, podłogi czy obudowę kominka. Wyrazistości nabiorą wnętrza, które w całości wykończone zostaną drewnianą sklejką, podkreślając tym samym szlachetny i ciepły nastrój czterech kątów.  

ściana ze sklejki boazeryjnejJak każdy materiał drzewny, sklejka posiada właściwości izolacyjne
i wygłuszające, ograniczając dobiegający z zewnątrz hałas i drgania. Dostępna jest w bogatej palecie naturalnych barw – od odcieni białego i stalowego, przez zieleń, aż po jasne i ciemne brązy oraz mahoń – możliwe jest pomalowanie sklejki boazeryjnej na dowolny kolor. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce z łatwością zrealizujemy projekt klasycznego, przyjaznego środowisku domu, dobierając odcień sklejki boazeryjnej do całościowego wystroju wnętrza. Harmonijnie skomponowana aranżacja pozwoli nam poczuć urok otaczającej natury.

Wśród istotnych parametrów produktu można wymienić grubość, która standardowo wynosi 6, 9 i 12 mm, ale możliwa jest realizacja zamówień na sklejkę Eko-dekor o innej grubości, w przedziale 3 – 21 mm. Gęstość sklejki boazeryjnej wynosi 550 - 600 kg/m3 a wilgotność – 5% a 12%. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest dostępność w arkuszach o niestandardowym wymiarze 2500x1250 mm, co znacząco wpływa na efektowność prowadzonych prac wykończeniowych. Duży format pozwala indywidualnie dopasowywać gabaryty podsufitki i tym samym układać ją w znacznie krótszym czasie, dzięki czemu jej montaż wiąże się również z niższym kosztem pracy.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: SKLEJKA-EKO S.A.

Polecamy Ci również

Zobacz także