Skórzane meble - pielęgnacja

Skórzane meble są bardzo efektowne, eleganckie i wciąż modne. Wykorzystuje się je podczas aranżacji domowych salonów, ekskluzywnych biur, gabinetów do pracy i innych pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych. Nie kosztują mało, co powoduje, że nie wymieniamy ich zbyt często.

Aby skórzane meble pozostawały jak najdłużej w porządnym stanie i nie trzeba było ich wymieniać – konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja skóry. Materiał ten należy przede wszystkim regularnie odkurzać. Odkurzanie powinno odbywać się przynajmniej jeden raz w tygodniu. Najlepiej jest robić to przy użyciu przyciągającej kurz ścierki lub gąbki zwilżonej specjalnym preparatem. Szczególnej uwadze należy poddawać miejsca, w których mogą zalegać resztki jedzenia, sierść zwierząt domowych oraz inne zanieczyszczenia stałe.

Przynajmniej 2 razy w roku skórę należy gruntownie wyczyścić i poddać zabiegowi konserwacji. Najlepiej i najbezpieczniej jest stosować środki, które są przeznaczone specjalnie do tego celu. Można je nabyć w punktach tapicerskich, choć niekiedy mają je także w sprzedaży zwykłe markety oraz sklepy meblowe. Należy pamiętać, aby skórę czyścić delikatnie, nie powodując zarysowań na jej powierzchni. Nieodzowne jest również częste płukanie gąbki w czystej wodzie. Po wyschnięciu tapicerki – koniecznie wykonujemy dokładne smarowanie jej specjalnym kremem lub woskiem ochronnym.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: furniture.trendzona.com, furniturevisit.org

Polecamy Ci również

Zobacz także