Słoneczne aranżacje

Słoneczne aranżacje

Wprowadzenie do aranżacji koloru żółtego to doskonały pomysł na przedłużenie słonecznych dni, zatrzymanie wakacyjnych wspomnień i ocieplenie jesiennej słoty. Żółty nie jest kolorem łatwym w aranżacji, warto go jednak "oswoić", stanowi bowiem doskonałą bazę energetyzujących stylizacji. Inspirując się propozycjami Tikkurila, możemy stworzyć słoneczne, radosne aranżacje.

Żółty jest kolorem mocnym, przyciągającym wzrok. Zastosowany nawet na niewielkim fragmencie przestrzeni bądź jako dodatek, często zyskuje rolę pierwszoplanową. Jest jednocześnie barwą o wielu zaletach aranżacyjnych, która - umiejętnie zastosowana - pomoże nadać wnętrzu ciepły, optymistyczny charakter.

Wiele zależy od odcienia zastosowanego koloru. Mocno nasycony ma działanie energetyzujące; z kolei żółcienie pastelowe i zgaszone przynoszą odprężenie. Kolor żółty - w zależności od wybranej tonacji - może stać się podstawą aranżacji w różnorodnych stylach: nostalgicznych bądź nowoczesnych. Niezależnie od odcienia, przynosi skojarzenia ze słońcem i ciepłem, rozwesela i wprawia w pozytywny nastrój. Jego wielką zaletą jest również fakt, iż odbija światło, doskonale sprawdzi się więc w ciemniejszych pomieszczeniach.

Z przymrużeniem oka

Jeśli mamy problem z wyborem jednego żółtego odcienia, dlaczego nie mielibyśmy sięgnąć po kilka tonacji ze słonecznej palety? Tworzą one doskonale zgraną kompozycję.

By taka stylizacja nie była monotonna, warto urozmaicić ją nietuzinkową formą mebli i dodatków. Ozdobna ramka, zabawne figurki, designerski kształt stolika stanowią doskonałe uzupełnienie. Taka aranżacja to prawdziwy zastrzyk radości i dobrej energii.

Słoneczna jadalnia

W aranżacji pokoju dziennego bądź jadalni warto wykorzystać zgaszone, nie nazbyt jaskrawe odcienie żółtego. Dla urozmaicenia stylizacji można wykonać przy pomocy szablonu prosty wzór w nieco ciemniejszym, oliwkowym kolorze. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się klasyczne, białe meble. W urokliwej i pełnej ciepła aranżacji spożywanie posiłków stanie się prawdziwą przyjemnością.

Oryginalny melanż barw

Intensywny żółty jako kolorystyczny akcent to świetny sposób na nadanie wnętrzu wysmakowanego stylu. Stosunkowo prosta w wykonaniu aplikacja ścienna w postaci wymalowanych pasów, stanowi doskonałe przełamanie szarości ścian, a w połączeniu z żywą zielenią oraz oryginalną formą mebli i dodatków, tworzy nowoczesną, niesztampową, designerską aranżację.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: PUBLINK

Polecamy Ci również

Zobacz także