Sposoby wykorzystania szkła w aranżacji

Sposoby wykorzystania szkła w aranżacji

Czy marzyłeś o tym by mieszkać w otoczeniu egzotycznych roślin, kanadyjskich lasów lub w całkiem abstrakcyjnym i kolorowym świecie wyobraźni? Brzmi zbyt pięknie by mogło być prawdziwe? Teraz już nie! Odkąd pojawiły się nowatorskie pomysły na scenie aranżacji, twoje marzenia mogą stać się rzeczywistością!

Villa Glass Studio - szklane drzwi przesuwne IrysyDla każdego coś innego

Kiedyś szkło uznawane było za luksus posiadaczy nowoczesnych, drogich apartamentów. Obecnie jest to materiał dostępny dla każdego. Pomieszczenia dekorowane za jego pomocą są oryginalne, nie ma ograniczeń co do kształtu, barwy, formy, wzornictwa czy też docelowego miejsca zastosowania. Szklane elementy w łazience tworzą wrażenie nieskazitelności i przestrzenności, sprawiając, że nawet mała klitka wydaje się o wiele większa. Wśród nich znajdują się: panele ścienne, kabiny prysznicowe, drzwi, umywalki, a nawet szyby w oknach i ściany.

Delikatnie barwione umywalki czy przeszklenia z własnym wzorem to subtelne dzieła sztuki, które tworzą odpowiedni nastrój we wnętrzu. Wyobraźnię rozbudzają nie tylko dostępne kolory, ale także niecodzienne kształty, wzory czy misternie dopracowane wykończenia. Zwykła łazienka może stać się tropikalnym azylem, dzięki soczystej zieleni oraz otaczającym egzotycznym roślinom.

- Nie ma dwóch identycznych kabin prysznicowych ze szkła fusingowego - każdy produkt jest wykonywany ręcznie, dzięki czemu zachowuje swoją niepowtarzalność - podkreśla Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szklanych elementów wyposażenia wnętrz. - Wybierając wzór szklanych elementów możemy skorzystać z gotowych propozycji takich jak: bambus, słoneczniki czy konik morski albo zaproponować własny indywidualny projekt. Nie ma przy tym ograniczeń kolorystycznych.

Szklanka wody

W zapomnienie odeszły czasy kiedy szkło w kuchni kojarzyło się wyłącznie ze stołową zastawą. W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej umieszczane są szklane stoły, blaty i panele ścienne między meblami, które oprócz estetycznych walorów mają za zadanie zapewnić sterylność. Szklana tafla zastosowana w kuchennej strefie roboczej chroni ścianę przed permanentnym działaniem wody, a dodatkowo łatwo ją utrzymać w czystości. Jeśli dorzucimy do tego ulubiony kolor, ściana oprócz względów praktycznych nada pomieszczeniu oryginalny charakter.

Szkło to piękno i elegancja. W idących z duchem czasu mieszkaniach, pełni funkcje zarówno praktyczne jak i dekoracyjne. Ozdobne walory szkła barwnego coraz śmielej wkraczają do naszego domu. Czy szkło całkowicie zastąpi w mieszkaniu tradycyjne materiały czy też będzie ich doskonałym uzupełnieniem? Będzie to zależeć z pewnością od właściciela...

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także