Sprawdzone sposoby dekoracji dużych okien

Każdy człowiek ceni sobie swoją prywatność, jak więc zachować ją w mieszkaniach, gdy dzisiejsza architektura promuje, a wręcz narzuca duże przeszklenia?

Nowoczesne firany gotowe Pierwszym sposobem osłonięcia dużych okien, jaki od razu nasuwa się na myśl, są oczywiście firany i zasłony. Jest to sposób najbardziej znany i tradycyjny, a zarazem najczęściej wykorzystywany, ponieważ oprócz zalet praktycznych, posiada on niepodważalne walory dekoracyjne. W dzień firanki w wystarczającym stopniu osłaniają wnętrze mieszkania, przy czym przepuszczają do środka promienie świetlne. Natomiast w nocy, gdy dom jest rozświetlony, zasłony idealnie chronią nasz dom przed spojrzeniami z zewnątrz.

Czytaj także: Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania dekoracji okiennej?

Plusem dużych okien jest to, że osoby lubujące się w dekoracjach okiennych, mają duże pole do popisu. Wykorzystać możemy firany metrażowe, ale równie dobrze sprawdzą się tu firany gotowe, które idealnie się nadają do dekoracji pomieszczeń.Nowoczesne firany gotowe Bardziej nowoczesnym pomysłem osłonięcia, a zarazem udekorowania dużych okien, są tzw. ekrany, czyli ozdobne panele, które montujemy w szynach, dzięki czemu w łatwy sposób możemy zasłaniać i odsłaniać okna. Możemy zamówić ekrany o różnej szerokości, pamiętajmy jednak, że aby mieć możliwość całkowitego odsłonięcia okna, to najszerszy ekran musi być najwyżej szerokości ściany obok okna.

Czytaj także: Rola tkaniny w aranżacji wnętrza, szczególnie w dekoracji okien

Coraz częściej, w mieszkaniach z dużymi przeszkleniami, można spotkać także okna przesuwne. Najlepszym rozwiązaniem osłonięcia takich okien są rolety rzymskie mocowane we wnęce okiennej. Ich dużą zaletą jest praktyczność, a zarazem atrakcyjny wygląd.

Wystrój okien ma duże znaczenie w aranżacji wnętrz naszych domów, a przy dużych oknach nabiera on jeszcze większego znaczenia i daje duże możliwości dekoracyjne.

Oceń artykuł
3,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Paweł Filipowicz

Polecamy Ci również

Zobacz także