Sprytna podłoga korkowa

Sprytna podłoga korkowa

Dom powinien być miejscem umożliwiającym wyciszenie się i dającym poczucie bezpieczeństwa. Niezbędna do osiągnięcia pełni komfortu jest trwała, miękka i ciepła podłoga. Te cechy posiada korek, który coraz częściej jest wymieniany jako jedno z lepszych rozwiązań pokrycia podłóg.

Sprytna podłoga korkowaKanadyjska firma Torlys proponuje korkowe podłogi wykonane z naturalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów. Wyjątkowe właściwości, których nie posiada żadna inna podłoga, uczynią z korka przyjaciela naszego domu.

Podłogi pokryte drewnem lub panelami laminowanym przez wiele lat uchodziły za jedyne dobre rozwiązanie. Tymczasem właściwości tych materiałów ustępują produktom bazującym na korku. Jak to możliwe?

Tajemnica Torlys Cork tkwi w technice sprasowania naturalnego korka przy zachowaniu 50% objętości powietrza. Sprawia to, że korek jest niezwykle sprężysty. Elastyczne podłoże zmniejsza nacisk na stawy i kręgosłup, dzięki czemu ten typ pokrycia podłogi jest zdrowszy dla naszego organizmu. Z tego względu podłogi na bazie korka mogą być polecane do użycia w mieszkaniach osób starszych, mających problemy ortopedyczne lub chcących im zapobiec. Najmłodsi odczują o wiele większy komfort podczas raczkowania czy pierwszych kroków.

Torlys Cork jest doskonałym rozwiązaniem także ze względu na trwałość podłogi. Możemy bez obaw o zarysowania, czy wgniecenia od jazdy na rowerku położyć podłogę korkową w pokoju dziecięcym. Także chodzenie w szpilkach nie stanowi większego problemu. Podłoga korkowa jest sprężysta i elastyczna, a co za tym idzie -- odporna na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Podłoga korkowa ulega naciskowi, ale po jego ustaniu rozpręża się i powraca do naturalnego stanu.

Sprytna podłoga korkowa- Staramy się poszukiwać "sprytnych", a więc najlepszych rozwiązań do aranżacji domów i mieszkań - mówi Maciej Wolniak, dyrektor Torlys. Podłoga korkowa z pewnością do nich należy. Korek to izolator, a więc materiał, który nie pobiera temperatury z otoczenia. Jest zawsze ciepły w dotyku, ponieważ nie wchłania ciepła naszego ciała. Dzięki temu podłoga korkowa sprawia wrażenia zawsze ciepłej - dodaje.

Różnorodna kolorystyka i ciekawa faktura sprawia, że korek będzie doskonale pasował do różnych aranżacji. Bardzo często swoim wyglądem przypomina inne dostępne na rynku materiały. Może wyglądać jak drewno, skóra lub kamień, które w tym wypadku mogą okazać się już niepotrzebne.

Podłogi korkowe to jeden z najlepszych możliwych wyborów dla domu. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, przetrwają całe lata w nawet najtrudniejszych warunkach. Idąc po korku robimy krok w stronę komfortowego, eleganckiego i naturalnego wnętrza.

Cena: od 297 zł brutto za metr kwadratowy z montażem.

Oceń artykuł
4,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Torlys, Juicy Marketing

Polecamy Ci również

Zobacz także