Srebrzyście, złociście, czyli porcelana na karnawał

0
Srebrzyście, złociście, czyli porcelana na karnawał

Karnawał to czas eksplozji pozytywnych emocji i entuzjazmu, które pojawiają się wraz z Nowym Rokiem. Jak głosi stare porzekadło: "z nowym rokiem, nowym krokiem". Nie ma zatem lepszego sposobu na uczczenie pierwszych miesięcy roku, niż udział w hucznym i radosnym przyjęciu karnawałowym.

Serwis Lwów w dekoracji Leonia Platynowa, ZP "Ćmielów"
Magię chwili podkreślą w tym czasie nie tylko rozświetlone cekinami kreacje, ale także wystrój miejsca i stołu, na którym nie powinno zabraknąć obowiązkowej, mieniącej się złotem porcelany.

Bogactwo i siła koloru

Każda wyjątkowa okazja ma swoje kolory - Walentynki słyną z szerokiej gamy czerwieni i róży, Wielkanoc kojarzy się ze świeżą zielenią i soczystą żółcią, a Halloween to nic innego jak manifest mrocznej czerni i dyniowego oranżu. Nic więc dziwnego, że i Karnawał, który w 2013 roku potrwa aż do 12 lutego, przykuwa uwagę kolorami - blaskiem złota, srebra, a także platyny. - Te kolory symbolizują dobrobyt, który ma towarzyszyć nam przez cały rok. Złoto od wieków jest synonimem bogactwa, również duchowego, a srebro oznacza szlachetność i honor, czyli ponadczasowe cechy, które nigdy nie tracą na ważności - mówi Małgorzata Muchalska, architekt i dekorator wnętrz. Dlatego właśnie przygotowując się na przyjęcie karnawałowe, warto pamiętać o przyozdobieniu stołu dekoracjami w tych wytwornych barwach.

Czytaj także: Królewska Gwiazdka z Empire - piękna złocona zastawa ZP Ćmielów

Platyna na talerzu

Na zaplanowanym z rozmachem przyjęciu sylwestrowym nie może zabraknąć kompletu porcelany. Ze względu na wpisujące się w kontekst karnawału platynowe wykończenie, możemy zaproponować serwis Lwów Zakładów Porcelany "Ćmielów". Zaprojektowany w latach 30. serwis, obecnie w nieco zmienionej formie, od wielu lat jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. W ubiegłym wieku stał się nawet ulubionym serwisem ówczesnej elity.

Serwis Pułaski w dekoracji Prezydenckiej
W 2008 roku w ćmielowskich Zakładach postanowiono odświeżyć szlachetny zestaw tak, aby nadać mu wyróżniający się na rynku wygląd. Teraz wszystkie elementy zestawu oparte są na formie kwadratu, a ich delikatne, obecne przy brzegach zdobienia nadają mu niepowtarzalny czar. - Komplet porcelany Lwów to spotkanie tradycji z nowoczesnością. Jego historia doskonale odzwierciedla karnawałowego ducha - jest bogata i dynamiczna - mówi Joanna Niedziela z ZP "Ćmielów". Czytaj także: Rozpracuj ten zestaw! Jak w pełni wykorzystać wszystkie możliwości porcelanowej zastawy?

Wszystko złoto, co się świeci

Karnawałowy stół ozdobi jednak nie tylko stołowa zastawa, ale również porcelanowe świeczniki, serwetniki czy wazony, wypełnione efektownymi kwiatami.

Jak wynika z badań firmy Deloitte, przeprowadzonych w 2011 roku, spotkania w gronie rodziny i przyjaciół wciąż stanowią jedną z najbardziej popularnych rozrywek Polaków. Dzięki pięknym dekoracjom i porcelanowym dodatkom z pewnością uda nam się uczynić z domowego przyjęcia porywającą, zapadającą w pamięć zabawę. - W polskiej kulturze porcelana zwykła kojarzyć się z dobrobytem, sukcesem i prestiżem. Ozdobienie stołu karnawałowego porcelanowymi dodatkami da poczucie luksusu i sprawi, że przyjęcie na stałe zapisze się w pamięci gości - potwierdza Joanna Niedziela.

Oceń artykuł
3,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Sfera PR

Polecamy Ci również

Zobacz także