Stare meble mają duszę. Odnów je i ciesz się nimi jeszcze...

Stare meble mają duszę. Odnów je i ciesz się nimi jeszcze...

Krzesło, na którym siadał dziadek czy kredens, z którego korzystała ukochana prababcia. Do tych mebli z historią zawsze będziemy mieć sentyment. Aby służyły nam przez kolejne lata należy o nie dbać i co jakiś czas poddawać je renowacji. Pytanie brzmi: jak to robić?

Odnów meble z farbą JEDYNKA(R) EMAFTALAby uzyskać najlepszy efekt wymalowań meble, które będziemy odnawiać należy dokładnie oczyścić i usunąć z nich warstwę farby czy lakieru przy pomocy szlifierki lub papieru ściernego. Kolejnym krokiem będzie odpylenie powierzchni. Dopiero tak przygotowane podłoże możemy w dowolny sposób malować i ozdabiać np. przy pomocy szablonów. Czytaj także: Jak odnowić stare, drewniane meble? Jak zrobić samodzielną renowację?

Przy renowacji mebli z duszą szczególnie dobrze sprawdzi się emalia alkidowa JEDYNKA(R) EMAFTAL. Emalia jest rodzajem farby, która nadaje wyjątkowo gładką i bardzo wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne powierzchnię z połyskiem.

JEDYNKA(R) EMAFTAL przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych, tj. krzesła, stoły czy regały. Emalią można także pomalować zabezpieczone antykorozyjnie elementy stalowe i żeliwne, a także tynki zewnętrzne (podmurówki, elementy fasad).

Oceń artykuł
3,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także