Stół kuchenny

Stół kuchenny

Zawiłe losy bohaterów serialu M jak Miłość często rozgrywają się przy stole. Scenarzyści doskonale dobrali styl i wielkość mebli do charakteru rodzin, które najczęściej przy nich zasiadają - uważają eksperci, którzy na co dzień muszą doradzać klientom w doborze odpowiedniego stołu.

Seniorzy z rodziny Mostowiaków najczęściej rozmawiają przy stole kuchennym. To duży prosty stół, przy którym mieści się sześć krzeseł. Możemy domyślić się, że pod kraciastą serwetą kryje się solidny drewniany blat.

Stół

- To klasyka, która kojarzy się z ciepłem rodzinnego domu i przyjemnością spożywania domowych posiłków - komentuje Aleksandra Tatkowska z firmy Halex, produkującej krzesła, stoły i ławy i zauważa, że wielu klientów w dorosłym życiu marzy o dużym rodzinnym stole, bo z perspektywy dziecka wydawał się on kiedyś "bardzo duży".

Zmienia się jednak styl życia. Decydujemy się też dłużej być "singlami", a zakładając rodzinę rzadko decydujemy się na więcej niż dwoje dzieci. To także wpływa na dobór wielkości i kształtu stołu.

W układzie 2+2 wystarczy na co dzień stół kwadratowy albo okrągły, taki jak ma serialowa rodzina Małgosi i Tomka oraz ich dwoje dzieci.

- Taki okrągły stolik to bardzo dobre rozwiązanie do niewielkiego mieszkania - ocenia Aleksandra Tatkowska. - W naszej ofercie podobny kształt ma model Oskar wykonany z naturalnej okleiny. Jego blat usytuowany jest na jednej nodze, która się rozdziela na dwie części podczas jego rozsuwania. Dzięki temu, montując dodatkowe wkłady, możemy rozłożyć go do długości nawet 3 metrów, a rozsuwające się wraz z blatem nogi czynią go wyjątkowo stabilnym.

Nowa bohaterka serialu - Ela, nowoczesna singielka, mieszkająca z synem Antkiem w Warszawie, ma pięknie i z gustem urządzone mieszkanie. Warto zwrócić uwagę na ciekawy stół, odzwierciedlający najnowsze trendy w meblarstwie.

Prosta masywna bryła i jasne kolory drewna to cechy charakterystyczne najnowszych trendów w projektowaniu mebli. Takimi też wytycznymi kierował się projektant stołu Trix oraz ławy Quattro, która otrzymała - decyzją jury - Diament Meblarstwa 2013.

- Kupując stół warto kierować się zarówno jego funkcjonalnością jak i wyglądem - zauważa Aleksandra Tatkowska z firmy Halex. - Podobnie jak wybierając ubrania w sklepie zastanówmy się nie tylko nad rozmiarem, ale też nad tym czy dany mebel się nam po prostu podoba, bo przecież będziemy na niego patrzeć codziennie przez wiele lat.

Oceń artykuł
4,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Forestor

Polecamy Ci również

Zobacz także