Stwórz dziecku idealne warunki do snu

Stwórz dziecku idealne warunki do snu

Sen dziecka odgrywa bardzo dużą rolę w życiu całej rodziny. Niewyspane dziecko to zmora niejednego rodzica. Marudne i rozdrażnione potrafi wywrócić dom do góry nogami.

Cot CanopyWielu rodziców ma problem z usypianiem dziecka, zwłaszcza na początku swej drogi macierzyństwa. Wiele mam, które myślą, że wykąpane, przewinięte i nakarmione dziecko będzie spało spokojnie długie godziny. Rzeczywistość weryfikuje bardzo szybko ten pogląd. Często okazuje się, że życie świeżo upieczonych rodziców podporządkowane jest małemu człowieczkowi i brak im czasu na chwile wytchnienia i odpoczynku. Początki bywają niekiedy trudne i zanim wszystko się unormuje, niejednego rodzica czekają długie, nieprzespane noce.

Problem ze spaniem jest w dużej mierze podyktowany dużymi zmianami jakie wydarzyły się w drodze przyjścia dziecka na świat. Narodziny niewątpliwie były dla niego bardzo wyczerpujące i stresujące. Noworodek był przyzwyczajony w brzuchu mamy do ciemności i ciasnoty. W tym otoczeniu czuł się bezpiecznie. Dlatego, aby czuł się równie komfortowo w nowym miejscu, należy mu stworzyć warunki jak najbardziej podobne do życia płodowego. Przed snem można więc opatulać go w kocyk i postarać się, aby w pokoju było przytłumione światło.

Cot CanopyAby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do spania maleństwu, warto pomyśleć o zakupie Cot Canopy. Jest to produkt, który został zaprojektowany przez jedną z mam, która również borykała się z problemem krótkiego i płytkiego cyklu snu u swoich dzieci. Postanowiła jednak wyjść naprzeciw temu problemowi. Opierając się na swoich doświadczeniach stworzyła innowacyjny produkt, który szybko zdobył uznanie wśród innych mam.

Cot Canopy jest to proste w obsłudze, przenośne zaciemnienie, które z łatwością można zamontować na wszystkich standardowych łóżeczkach. Zostało ono sprytnie zaprojektowane tak, aby z łatwością można było dostosować poziom zaciemnienia do potrzeb dziecka i stworzyć mu intymny, zaciszny obszar wypoczynku w porze dnia. Naukowo zostało bowiem udowodnione, że dzieci śpią lepiej w zaciemnionym, odizolowanym od bodźców zewnętrznych środowisku - i właśnie taki bezpieczny azyl zapewnia im baldachim Cot Canopy. Cot CanopyZaciemnienie do łóżeczek Cot Canopy zostało wykonane z oddychającego, nieprzepuszczającego światła, odpornego na rozdarcia i uszkodzenia materiału. Jego łatwy montaż pozwala innym osobom, przebywającym w tym samym pomieszczeniu co śpiące dziecko, korzystać ze światła elektrycznego lub słonecznego. Jego wewnętrzna, przezierna warstwa z siatki, pozwala na uniesienie warstwy zewnętrznej bez obawy, że efekt zaciemnienia nie będzie zachowany. Cot Canopy wyposażony dodatkowo w 8 okienek umożliwia rodzicom obserwację śpiącego dziecka. Warstwa wewnętrzna zaciemnienia natomiast dodatkowo chroni przed owadami, czy też zwierzętami domowymi. Cot Canopy idealnie spisuje się również w czasie podróży, po złożeniu zajmuje mało miejsca dzięki czemu można go wszędzie zabrać ze sobą.

Cot Canopy zdobył uznanie wielu mam i jest zdobywcą wielu nagród - ostatnie wyróżnienie, które otrzymał to Mother&Baby Silver Award for Best Nusery Product 2010/2011 w Wielkiej Brytanii.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Pawłowska

Polecamy Ci również

Zobacz także