Styl 3D - pomysł na nietuzinkowe wnętrze

Styl 3D - pomysł na nietuzinkowe wnętrze

Różnorodne faktury, wysokiej jakości materiały, z których wykonane są meble, pomysłowe i nowoczesne połączenia tekstur oraz ciekawe wzornictwo. Styliści włoskiej marki Cattelan Italia zaprezentowali pomysł na nietuzinkowe wnętrze. Włosi proponują trójwymiarowe meble.

meble 3D - Ogromnym atutem tych mebli jest to, że odbijają światło pod różnymi kątami,
w zależności od pory dnia, kiedy do pomieszczenia wpada światło dzienne. Zależnie o tego, gdzie ustawimy lampę, możemy uzyskać różnorodne efekty. Takie meble z pewnością szybko się nie znudzą - mówi Katarzyna Barwińska, właścicielka warszawskiego salonu Le Pukka Concept Store.

Jeśli zależy nam na zmianach w salonie nie musimy kupować od razu pełnego wyposażenia mebli do całego wnętrza.
W zależności od możliwości finansowych, możemy wstawić do mieszkania jeden lub kilka elementów 3D.

- To może okazać się wystarczające. "Wypukłe" meble nie muszą być tylko pokaźnych rozmiarów, jak na przykład przepiękne geometryczne i efektowne stoły do jadalni czy komody. Włoscy styliści proponują również małe stoliki kawowe i dodatki, lustra czy donice. Niekiedy jeden element, faktura czy nowy kolor nadają pomieszczeniu zupełnie nowy wyraz - tłumaczy Barwińska.

Sporych rozmiarów komody 3D sprawdzą się na pewno w przestronnych salonach i jadalniach. Oświetlane różnymi rodzajami światła, za każdym razem będą wyglądały nieco inaczej. Przed zakupem mebli z efektem trójwymiarowym warto przeanalizować ofertę producentów i wybrać jeden rodzaj "wypukłości". Połączenie różnych projektów i faktur 3D niekoniecznie musi być korzystne dla wnętrza.

- Jeśli nie czujemy się dobrze w takich tematach, to warto poprosić o poradę architekta wnętrz lub specjalistę w sklepie, w którym kupujemy meble - radzi właścicielka Le Pukka.

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Marcin Jaszak (Kurier Lubelski)

Polecamy Ci również

Zobacz także