Styl japoński - aranżacja wnętrza

łóżko w stylu japońskim

Czystość, harmonia, łagodność – to określenia typowe dla stylu japońskiego. Każdy pokój musi zachować odpowiedni balans i utrzymywać spokój. Tu wszystkie obiekty wchodzą ze sobą w interakcję.

 

W stylu japońskim ważna jest filozofia. Dzięki niej zaaranżowane przez nas wnętrze będzie kompletne i harmonijne. Minimalizm dodatków, naturalne materiały, subtelne linie, zwięzłe formy to jego cechy charakterystyczne.

wnętrze w stylu japońskim

Najpopularniejszym dodatkiem w stylu japońskim jest parawan. Często wykonany z papieru ryżowego bardzo dobrze osłania od słońca i wiatru, jak również pozwala wydzielić fragment wnętrza jako osobną przestrzeń.

łóżko w stylu japońskim
Ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać projektując wnętrze w tym stylu, jest umieszczenie najważniejszego mebla w centrum pokoju. Może być to niskie łóżko, bądź typowy japoński stolik. Warto otoczyć je kwiatami, lampami podłogowymi lub niewielkimi, ozdobnymi pudełkami. Pamiętajmy, że styl japoński zakłada częste wykorzystanie podłogi jako miejsca do siedzenia przy posiłkach czy herbacie.


Kolory najczęściej używane w przypadku tego typu wnętrz to jasne szarości, biel, kolory naturalnego drewna, babusa, papieru ryżowego. Odcienie różu i czerwieni stanowią kontrast dla tych stonowanych barw i pomagają podkreślić przestrzeń, którą chcemy wyróżnić.

Na ścianach i podłogach również królują naturalne materiały: drewno, fornir, korek. Można też użyć innych, podobnych produktów.

łazienka w stylu japońskim
sposób aranżacji wnętrza w stylu japońskim
łóżko w stylu japońskim
wnętrze w stylu japońskim
wzór na parawanie japońskim
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: homeklondike.com

Polecamy Ci również

Zobacz także