Styl nowoczesny - praktyczne informacje

0
Styl nowoczesny - praktyczne informacje

Nowocześnie i stylowo. Otwarta przestrzeń oraz prostota wystroju to znaki rozpoznawcze współczesnych trendów. Aranżacja, w której nie czujemy się przytłoczeni przez nadmiar przedmiotów tworzy wyciszającą atmosferę, chroniącą nas przed zgiełkiem zewnętrznego świata.

Drzwi LIDO marki InvadoDefinicja stylu nowoczesnego jest bardzo pojemna i kryje w sobie co najmniej kilka trendów. To co je łączy to przede wszystkim dążenie do stworzenia przyjaznej przestrzeni, wyróżniającej się estetycznym, ale i funkcjonalnym designem. Dlatego też wnętrza urządzone według tych założeń pozbawione są nadmiernej ornamentyki, nieco minimalistyczne i raczej stonowane w operowaniu kolorem. Nie oznacza to jednak wcale ascetycznego chłodu i surowości. Oszczędna konwencja jest tu punktem wyjścia do poszukiwania inspiracji w art deco, barwnym stylu orientalnym czy nawet klasycznym.

Bez zbędnych balastów

Wnętrze pozbawione ciężkich mebli, dużej ilości kwiatków i pamiątek z wakacji na półkach, zyskuje optycznie na przestrzeni, a co ważniejsze jest po prostu bardziej funkcjonalne. Wygląda też czysto i harmonijnie, co skutecznie chroni przed chaosem i sprawia, że nasz dom staje się prawdziwym azylem. Współczesna aranżacja chętnie operuje klasycznymi motywami, które interpretuje w nowy, czasami zaskakujący sposób. Tradycyjne, drewniane meble łączy z nowoczesnymi materiałami, jak szkło czy aluminium.

Natomiast plastik czy metal mogą przybrać formę krzeseł w stylu Ludwika XIV. Świadoma rezygnacja z przesadnej ilości detali pozwala skoncentrować się na formach i proporcjach. Nowego znaczenia nabierają powierzchnie i przestrzenie, które do tej pory nie były raczej eksponowane. Dlatego w oknach wiszą jedynie lekkie zasłonki albo rolety, a na podłogach królują małe, odsłaniające podłogę dywaniki.

Styl nowoczesny we wnętrzu - nowoczesna aranżacja z drzwiami LIDOMinimalizm i prostota takiej stylistyki skontrastowana jest z wzorzystymi tkaninami, inspirowanymi orientem albo secesją. Takie malownicze akcenty pojawiają się w postaci narzuty na łóżko albo zasłonki w kolorze intensywnej czerwieni czy fioletu. Chociaż generalnie obowiązuje zasada powściągliwości i prostoty, można pokusić się o jakiś zwracający uwagę element, na przykład oryginalny wazon czy lustro w ozdobnej ramie z motywem florystycznym, nawiązujące do finezyjnego stylu secesyjnego.

Dopełnienie eleganckiego wnętrza

Klimat harmonii i równowagi osiągnięty zostaje dzięki odpowiedniemu doborowi mebli i sprzętów codziennego użytku. W aranżacji nastawionej na połączenie pragmatyzmu z estetyką, odgrywają one szczególną rolę. Dlatego oryginalną klamrę kompozycyjną mogą stanowić drzwi LIDO z oferty INVADO. Wykonane z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, odznaczają się piękną fakturą, odwzorowującą usłojenie drzewa. Ich uniwersalną, subtelną formę uzupełniają designerskie, aluminiowe intarsje.

Do kolekcji LIDO w tym roku dołączyły kolejne modele, które z pewnością spodobają się miłośnikom industrialnych trendów. Urzekają bezpretensjonalnym wzornictwem, ale też bogactwem dekorów. Można wybierać wśród ciepłych brązów (wiśnia solido, orzech duro, olcha), subtelnych pasteli( dąb eterno, buk) albo szarości (cedr forte, dąb szary). Można też zagustować w skrajnościach i zamówić LIDO w intensywnej czerni hebanu albo w kolorze białym.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także