Styl vintage - wystrój wnętrz

0
Styl vintage - wystrój wnętrz

Styl vintage to wytwór XIX wieku. Wtedy właśnie pojawiła się moda nawiązywania do innych epok, szczególnie w kwestii noszenia ubrań.

Styl vintage

Należy jednak powiedzieć, że vintage dotyczy również aranżacji wnętrz. Jak się okazuje, styl ten ma wielu zwolenników, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością.

Czym konkretnie charakteryzuje się styl vintage?

Najprościej rzecz ujmując, jest to połączenie skontrastowanych ze sobą nurtów, epok, to próba łączenia przeciwieństw, dzięki której powstaje nowa jakość. Chcąc urządzić wnętrze w tym stylu, mamy do wyboru dwa rozwiązania.

Pierwsze - wstawiamy stare meble, nawiązujące na przykład do wczesnych lat XIX wieku, do pomieszczenia, w którym znajdują się widoczne oznaki nowoczesności, a więc - popularne, nowoczesne kolory ścian, rolety, najnowocześniejsze firany, nowy typ oświetlenia itp. Przykłady mebli po renowacji znajdują się w zakładce "zdjęcia" - pochodzą one z działów "meble" i "sklep vintage".

Drugie - kupujemy bardzo modne, nowoczesne meble do wnętrza zaaranżowanego w sposób tradycyjny, wzorowany na wcześniejszych epokach. Wybór należy do nas. Ważne jest jedynie to, by pamiętać o łączeniu przeciwieństw, a więc historii z nowoczesnością.

Warto dodać, że kolory typowe dla stylu vintage to jasne i spokojne barwy - chodzi tu zarówno o meble jak i kolorystykę ścian. Jeśli zastanawiamy się, gdzie możemy kupić meble w takim stylu, to trzeba powiedzieć, że najprawdopodobniej, największy wybór będzie w antykwariatach (zarówno tradycyjnych jak i internetowych), aczkolwiek należy zawrócić uwagę, iż coraz więcej salonów meblowych posiada już ofertę, która z pewnością zadowoli wszystkich fanów stylu vintage.

komoda w stylu vintage
półka ścienna
designerski stolik
Oceń artykuł
3,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także