Stylowe okna zawsze na czasie - wyszukany kształt i...

0
Stylowe okna zawsze na czasie - wyszukany kształt i...

Niemal w każdym polskim mieście, mniejszym czy większym, można znaleźć zakątek wypełniony starymi, zabytkowymi kamienicami. Niestety, czasy ich świetności najczęściej minęły dawno temu.

Okna titanum z oferty firmy Stolmar Sp. z o.oNa szczęście, współcześnie coraz częściej podejmuje się prace restauracyjne. Zawsze wymaga to jednak niemało troski i uwagi, by wydobyć pierwotne piękno i przywrócić blask stylowi, nie niszcząc nic z jego wyjątkowości, a jednocześnie używając współczesnych środków. Jednym z problemów, jakim musi stawić czoła każdy, kto się podejmuje remontu kamienicy, jest wybór odpowiednich okien.

Czytaj także: Okno drewniane niejedno ma imię - może być minimalistyczne lub bogate w ornamenty

Zazwyczaj zależy nam, aby nowe okna jak najbardziej odpowiadały pierwotnym, co do kształtu, koloru i faktury. Niekoniecznie jednak oznacza to konieczność ograniczania się do okien drewnianych. Wiele ciekawych rozwiązań można znaleźć również wśród okien wykonanych z PVC. Doskonałą propozycją dla odnawianych kamienic są okna titanum z oferty firmy Stolmar Sp. z o.o. Łączą one w sobie walory estetyczne z wysokimi parametrami technicznymi. Wyszukany kształt i możliwości doboru barw sprawiają, że okna nadadzą się świetnie do podkreślenia oryginalności budowli. Dostępne są w wariantach ze skrzydłem prostym i zaokrąglonym, a Można też zdecydować się na wyposażenie ich w szkło ornamentowe o zmniejszonej przejrzystości.

Czytaj także: Najnowsze trendy w dekoracji okna zmierzają ku minimalizmowi - nowości Coulisse w kolorze blue

Okna titanum z oferty firmy Stolmar Sp. z o.oSpecyfika budowlana kamienicy sprawia, że okna w niej zastosowane powinny spełniać szczególne wymagania techniczne. Ze względu na wentylację grawitacyjną, warto zainwestować w zamontowanie nawiewników, które stanowią dodatkowe wyposażenie okien titanum, a zapewnią stałą, regularną wymianę powietrza. W kamienicach często pojawia się problem szczelności i ulatywania ciepła. Zastosowana sześciokomorowa budowa okien oraz ich pogłębiona do 83 mm rama, zapewni dobrą izolację cieplną i - co ważne w przypadku kamienic położonych najczęściej w centrum miasta - akustyczną. Dodatkową zaletą jest możliwość wyposażenia okna w dwukomorową szybę, co zagwarantuje jeszcze wyższą izolację cieplną oraz w antywłamaniowe okucia, które podniosą poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj także: Jak wybrać dobre okno? Praktyczny poradnik

Odnowienie starej kamienicy może przywrócić jej dawny blask i na powrót przemienić ją w prestiżowy budynek. Jeśli prace będą wykonane w sposób przemyślany i z poszanowaniem dawnych zamysłów architektonicznych, to mamy pewność, że zastosowanie wysokiej jakości produktów o wyjątkowych walorach estetycznych przyczyni się do uzyskania zamierzonego efektu.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Stolmar

Polecamy Ci również

Zobacz także