Świąteczna atmosfera w domu

0
Świąteczna atmosfera w domu

Do ozdobienia domu na święta wcale nie trzeba wielkich pieniędzy. Choinkę, oczywiście, trzeba kupić, ale jeśli mamy małe mieszkanie, wystarczy niewielkie drzewko w doniczce.

Ubieranie choinkiBez względu na rozmiary choinki, ładnie prezentować się będą na niej gładkie bombki w intensywnych kolorach. W tym roku modnie udekorowane drzewko powinno być ozdobione w kolorach czerwonym i złotym. Możemy też wybrać jeden kolor w różnych odcieniach, na przykład zielony, śliwkowy lub biały.

Doskonale wyglądają gładkie bombki w połączeniu z gwiazdkami lub aniołkami w kolorze srebrnym lub złotym. Bożonarodzeniowe drzewko możemy też ozdobić bombkami zielonymi i czerwonymi, w połączeniu ze srebrnymi i złotymi. Barwy te od razu budują w domu odświętny nastrój. Jeśli mamy jeszcze stare ozdoby choinkowe naszych rodziców, koniecznie w tym roku wyciągnijmy je z pudełek i stwórzmy choinkę w stylu vintage.

Jeśli okaże się, że mamy zbyt mało choinkowych ozdób, wykorzystajmy trochę kolorowego papieru i wstążek. Naprawdę oryginalną dekorację stworzą zielone gałązki przewiązane czerwoną wstążką, orzechy owinięte srebrną lub złotą folią oraz rozpięte na ścianach błyszczące łańcuchy. Jeśli urządzamy w domu rodzinną wigilię dla kilku pokoleń możemy postawić w rogu pokoju snopek zboża i rozwiesić w mieszkaniu jemiołę.

Na klamkach powieśmy długie, kolorowe skarpety uszyte z filcu i wsypmy do nich słodycze. Nową modą jest ozdabianie domu podczas świąt za pomocą ściennych, kolorowych naklejek. W sklepach wnętrzarskich pojawiło się ich bardzo dużo.

Odświętny nastrój może podkreślić zrobiony własnoręcznie stroik, który położymy na stole. Będzie dopełnieniem eleganckiej zastawy i świątecznego obrusa. Możesz w takim wieńcu ułożyć pomarańczę nabitą goździkami - nie tylko ładnie wygląda, ale przepięknie pachnie. Tradycyjny biały obrus, którym zwykle przykrywamy stół wigilijny zastąpmy w tym roku czerwonym i ustawmy na nim białą zastawę. Jeśli zdecydujemy się na obrus biały, połóżmy czerwone lub zielone serwetki. Obowiązkowo na wigilijnym stole postawmy świece o zapachu waniliowym lub cynamonowym.

Każdego gościa wprawią w dobry nastrój i przypomną święta z czasów dzieciństwa. Pamiętajmy też, że w świetle świec wszystko wygląda bardziej tajemniczo i o wiele ładniej. Można je dopasować do koloru obrusa. Dekoracja pomoże nam stworzyć w domu atmosferę świąt.

Oceń artykuł
3,44 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Marzena M.Maciejczyk (Echo Miasta)

Polecamy Ci również

Zobacz także