Światełka choinkowe - dekoracja wnętrza

Światełka choinkowe - dekoracja wnętrza

Światełka choinkowe błyskawicznie stworzą świąteczną atmosferę w domu. I wcale nie muszą towarzyszyć zielonemu drzewku. Możemy inaczej wykorzystać nastrojową dekorację, ciesząc się nią przez cały rok.

dekoracja świąteczna

Świetliste punkciki w różnych kolorach, migające między gałązkami choinek i stroików są nieodłącznym świątecznym atrybutem. Większe formy – barwne gwiazdy, serca, kule nanizane na przewód, i hit sezonu, pałeczki, papryczki lub krążki z kolorowego tworzywa, wyglądającego jak szkło – są tak dekoracyjne, że mogą być albo jedyną ozdobą drzewka, albo funkcjonować samodzielnie, jako niezależny element zdobniczy.

lampki choinkowe na lustrze

Pojedyncze sznury lampek możemy układać w warkocze, girlandy albo tworzyć z nich całe kurtyny. Do tego rodzaju dekoracji najlepsze będą lampki o niewielkich żarówkach. Możemy też zastosować lampki z programatorem (kilka różnych opcji: światło ciągłe, mrugające, zmiana kolorów, stopniowe wygaszanie). Lampkami udekorujemy też fasadę domu, balkon i taras. Świetnie się do tego nadają lampki z migocącymi żarówkami, rozmieszczone na siatce i tworzące świetlistą kotarę; lampki
z dużymi, dobrze widocznymi z daleka osłonkami albo diodowe węże świetlne w elastycznej oprawie z PCV. Pamiętajmy tylko, żeby wybrać lampki z atestem stwierdzającym, że można ich użyć
w trudnych warunkach atmosferycznych, tam gdzie jest mokro i zimno. Choinkowe lampki są wdzięczną ozdobą wnętrza nie tylko w czasie świąt.

wiklinowy wieniecświecący bieżnik

nowoczesna dekoracja


lampion dekoracyjnyOto kilka propozycji nietypowych dekoracji:

 • Lampki z kolekcji Glänsa Lysa (Ikea), przeznaczone do użytku zewnętrznego, są jak śnieżne kulki (okrągłe osłonki na żarówki,
  o średnicy 6–8 cm, są tej zimy bardzo modne). Żyrandol może wisieć w domu i na tarasie. Na zewnątrz można też zawiesić siatkę i łańcuch
  z lampkami.
 • Udekorowana łańcuchem lampek rama lustra nabiera lekkości i odświętnego wyglądu. Lampki mocujemy, zahaczając przewód o małe gwoździki wbite w ramę.
 • Bardzo łatwo wykonać efektowny lampion, umieszczając zwinięty sznur lampek
  w kryształowym pucharze, w wazonie albo – w wersji minimalistycznej – w dużym słoju.
 • Wiklinowy wieniec na drzwi zyska świąteczną oprawę, gdy opleciemy go krótkim sznurem
  z małymi żarówkami.
 • Świecący bieżnik ze sznurem żaróweczek wsuniętym w szyfonowy tunel w obrusie tworzy nastrojową ozdobę stołu. Jest zasilany bateriami.
 • Nowoczesna dekoracja: lampki w różnych kolorach i kształtach zdobią poręcz schodów. Obok kilka pudełek wypełnionych lampkami. Potrzebny będzie jeszcze tylko przedłużacz, do którego podłączymy wszystkie zestawy choinkowego oświetlenia.
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Michalina Kacz markiewicz

Źródło: polskatimes.pl

Zdjęcia: Bruno Fidrych

Polecamy Ci również

Zobacz także