Sypialnie z nową kolekcją marki Tikkurila, czyli poczuj...

Sypialnie z nową kolekcją marki Tikkurila, czyli poczuj...

Przydymione błękity, łagodne szmaragdy i mocniejsze granaty z nowej kolekcji Tikkurila tworzą zestawienia, w otoczeniu których łatwo o wyciszenie i mocny zdrowy sen. W sam raz do sypialni.

Odpowiednio szerokie i wygodne łóżko, optymalny kształt poduszki czy dobrze przewietrzone pomieszczenie powinny stanowić podstawę każdej funkcjonalnej sypialni. Kluczowa jest także właściwie dobrana kolorystyka ścian i dodatków, która zapewni nam poczucie komfortu i estetyki. Z głębi duszy to nowa kolekcja 12 barw marki Tikkurila, stworzona z myślą o osobach mających ugruntowane poczucie stylu a także tych, które dopiero odkrywają drzemiące w nich pokłady klasyki. Kolorystyka kolekcji, inspirowana, m.in. poszyciem leśnym, światłem księżyca czy barwami toni jeziora, zachęca do klasycznych, spokojnych aranżacji, niepozbawionych jednak wyraźnych akcentów.

Zestawienie kolorystyczne brudnego różu z przydymionym błękitem.Aranżacja sypialni przypomina wnętrza bajkowego pałacu - pionowe pasy na jednej ze ścian, wzmocnione 3 podłużnymi lustrami na ścianie sąsiedniej, nawiązują do logiki marzenia sennego. Zestawienie kolorystyczne brudnego różu z przydymionym błękitem zachwyca pomysłowością i odwagą wykonania. W takiej sypialni sny będą na pewno bardzo kolorowe.

Jasna podłoga, lazur na ścianie i jeden, przykuwający wzrok, jasnobłękitny detalJasna podłoga, lazur na ścianie i jeden, przykuwający wzrok, jasnobłękitny detal. Aranżacja delikatnie nawiązuje do stylu wiktoriańskiej Anglii. Żeby stylizacja jednak nie zdominowała wnętrza, wprowadzono nowoczesne rozwiązania. Stąd lekkie i zwiewne zasłony, krzesło "z epoki" tylko w postaci szablonu na ścianie, a błękitna komoda zachowuje jedynie XIX-wieczną linię nóg. Jasne ściany dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu sypialnia stwarza wrażenie przestronniejszej. Ciekawym uzupełnieniem są dodatki w kolorze ciemnego granatu i srebra, które lekko przełamują całość.

Propozycja dla ceniących klasykę w nowoczesnym stylu i dizajn z najwyższej półkiW takiej sypialni budzą się zmysły. Propozycja dla ceniących klasykę w nowoczesnym stylu i dizajn z najwyższej półki. Atmosfera barokowego wnętrza została stworzona dzięki luksusowym dodatkom: kryształowemu żyrandolowi i lampce na szafce nocnej, brązowej tkaninie ze złotym połyskiem na obiciu łóżka, elegancji białych mebli oraz głębokiemu granatowi ścian, stanowiącemu kolorystyczną dominantę. Projektując tak wyraziste wnętrze pamiętajmy, by stylizacja nie przytłoczyła funkcjonalności pomieszczenia. Spróbujmy znaleźć złoty środek.

Do malowania barwami z kolekcji Z głębi duszy eksperci Tikkurila polecają farbę Optiva Matt [5]. Jest to lateksowa farba akrylowa o matowym wykończeniu. Farba nie kapie podczas aplikacji, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Optiva Matt [5] marki Tikkurila wyróżnia się dobrym kryciem, co ma szczególne znaczenie przy malowaniu ścian na mocniejsze kolory z kolekcji. Optiva Matt [5] posiada także rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, dlatego też idealnie nadaje się do wnętrz przeznaczonych na odpoczynek i sen.

Czytaj także: Optiva Semi Matt [20] marki Tikkurila - farba odporna na działanie wilgoci

Każdy kolor z kolekcji Z głębi duszy posiada numer identyfikacyjny. Wystarczy podać w sklepie numer koloru, a obsługa przygotuje farbę Optiva Matt [5] w wybranej barwie.

Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także