System HCH laureatem statuetki TopBuilder 2013

System HCH laureatem statuetki TopBuilder 2013

Opracowany przez polskich inżynierów i wynalazców system HCH zdobył prestiżową nagrodę TopBuilder 2013. To przełomowe rozwiązanie umożliwia szybką budowę ekologicznych i energooszczędnych domów bez użycia wody i dodatkowych spoiw.

TopBuilder2013 dla systemu HCHSystem HCH to innowacyjny sposób budowy, opracowany przez Andrzeja i Jerzego Haintze, architekta i inżyniera konstruktora/mechanika o wieloletnim doświadczeniu zdobytym na rynkach w Polsce i na świecie. Rozwiązanie opiera się na unikalnym, ekonomicznym w produkcji zestawie prefabrykatów budowlanych z perlitu, które łączy się ze sobą w sposób wysoce precyzyjny na sucho, bez użycia żadnych dodatkowych spoiw. Dzięki chronionym prawem patentowym kształtom poszczególnych elementów, system jest prosty w montażu i pozwala w zdecydowany sposób skrócić proces realizacji inwestycji. Dodatkowo budowa jest czysta i mniej kłopotliwa dzięki wyeliminowaniu z procesu konieczności użycia wody oraz spoiw. Czytaj także: Nagroda TopBuilder 2013 dla ISOVER Super-Vent Plus

Podczas gali miesięcznika Builder, statuetkę oraz certyfikat odebrał z rąk Kapituły konkursu Andrzej Hainzte - Prezes Zarządu H.C.H. Sp. z o.o. Uroczystość odbyła się 17 stycznia w siedzibie Business Center Club, znajdującej się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Była to już piąta edycja tego cenionego w branży wydarzenia, które nagradza i promuje produkty, firmy i technologie wyróżniające się na polskim rynku budownictwa i nieruchomości.

"Cieszymy się, że Kapituła konkursu doceniła zalety i innowacyjny charakter naszego systemu. Opracowując system HCH przyświecała nam idea stworzenia technologii, która umożliwi łatwe budowanie, a jednocześnie będzie przyjazna środowisku naturalnemu" - mówi Andrzej Haintze, Prezes Zarządu H.C.H. Sp. z o.o.

Czytaj także: Top Builder 2013 dla płyty Stream Line marki Libet

"Stworzony przez nas system znajduje zastosowanie w różnych strefach klimatycznych. M.in. dzięki temu, że łączenie elementów w procesie konstruowania ścian nie wymaga użycia wody, budowanie domu w oparciu o naszą technologię doskonale sprawdza się zarówno w regionach pustynnych, jak i arktycznych" - dodaje Jerzy Haintze, współtwórca systemu i Wiceprezes Zarządu H.C.H. Sp. z o.o.

System HCH jest energooszczędny, ekologiczny, ekonomiczny w produkcji i w montażu, a dom zbudowany w tej technologii jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji. Ściana wykonana ze standardowych elementów systemu HCH o szerokości 30 cm, nie wymaga dodatkowej warstwy izolacji termicznej (występują trzy klasy elementów: standardowe, energooszczędne oraz pasywne, najefektywniejsze elementy Systemu HCH osiągają współczynnik przewodzenia ciepła = od 0,068 W/mK), zapewniając wysoką efektywność oraz niskie zapotrzebowanie budowli na energię cieplną w zimie oraz dobrą odporność na upały latem.

Więcej informacji o systemie: www.systemhch.com

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: H.C.H. Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także