Systemy przeciwoblodzeniowe

0
Systemy przeciwoblodzeniowe

Zimowa aura stwarza problemy dla pieszych, ruchu ulicznego, administratorów budynków. Śliskie chodniki, podjazdy i schody, a także zwisające z dachów sople stanowią poważne niebezpieczeństwo. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI, służące do roztapiania śniegu i lodu, stanowią idealne rozwiązanie kłopotów pojawiających się podczas mroźnej i śnieżnej zimy.

śnieg na schodachOptymalne rozwiązanie, unikalne doświadczenia DEVI

Systemy DEVI składają się z inteligentnego termostatu, elektrycznych przewodów grzewczych i specjalnie zaprojektowanych akcesoriów, które ułatwiają instalację, bez względu na pogodę. Cechuje je szeroki zakres zastosowań.

DEVI instaluje przeciwoblodzeniowe instalacje od ponad 30 lat w krajach o zimnym klimacie, takich jak Norwegia, Austria i Finlandia. Spółka zdobyła w ten sposób unikalne doświadczenie oraz kompletny program produktowy, który można zastosować do każdego dachu, systemu rynnowego lub podjazdu, kiedy nadejdzie zima.

Dach bez sopli

W przypadku dachowych instalacji przeciwoblodzeniowych przewody montowane są na samym dachu, w instalacji rynnowej, rurach odprowadzających lub w koszu dachu. Skutecznie zapobiegają uszkodzeniu konstrukcji dachowych i fasad budynków. Dodatkowo zapobiegają zaleganiu wody z roztopionego śniegu i lodu w rynnach i nie dopuszczają do powstawania niebezpiecznych sopli oraz nawisów śnieżnych.

System sterujący składa się ze zintegrowanych czujników wilgoci i temperatury powietrza oraz elektronicznych sterowników DEVIreg(TM) 850. Temperatura i wilgoć obszaru, na którym zostały zainstalowane kable grzejne, są w sposób ciągły kontrolowane. System grzewczy włącza się tylko w czasie mrozu i podczas opadów śniegu.

"Podczas zimnych miesięcy, elektryczne przewody grzewcze stanowią uzupełnienie prawidłowo wymiarowanej konstrukcji dachowej. Taki system grzewczy zapobiega zaleganiu na dachu większych ilości śniegu, bo przewody grzewcze roztapiają go i kierują do instalacji rynnowej i rur odprowadzających", wyjaśnia Zbigniew Gałązka, Manager Produktu DEVI, Grupa Danfoss.

Bezpieczne schody i podjazd

Gruntowe instalacje przeciwoblodzeniowe przystosowane są do wszelkiego rodzaju nawierzchni. Można je instalować pod asfaltem, betonem, terakotą czy kostką brukową. Jednocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego eliminując potrzebę stosowania soli, żwiru lub pługów odśnieżających.

Systemy DEVI do rozmrażania śniegu i lodu są w pełni automatyczne. Zintegrowane czujniki wilgoci i temperatury oraz termostaty DEVIreg(TM) 850 kontrolują panujące warunki atmosferyczne. Kable lub maty grzejne uruchamiane są tylko w razie potrzeby, a wyłączane gdy niebezpieczeństwo oblodzenia minie. Dzięki temu optymalne efekty można uzyskać przy minimalnym zużyciu prądu.

Minimalne zużycie energii

Aby uniknąć zużywania nadmiernej ilości energii, przewody grzewcze są wydajnie kontrolowane przez inteligentny termostat DEVIreg(TM) 850. Termostat reaguje natychmiast i automatycznie włącza i wyłącza system rozpuszczania śniegu i lodu w oparciu o temperaturę i poziom wilgotności na zewnątrz. Dzięki temu system zużywa dokładnie taką ilość energii, jaka jest mu niezbędna do działania. Jednym słowem, bezpieczeństwo zimą nie musi się wiązać z wysokimi rachunkami za energię elektryczną.

Warto wiedzieć

Odśnieżanie dachu nie jest kwestią dobrej woli - zgodnie z ustawą Prawo budowlane, w okresie zimowym zarządcy nieruchomości i przedsiębiorcy muszą usuwać nadmiar śniegu z dachu. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna, kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.

Przykładowe ceny brutto jednostronnie zasilanych kabli grzejnych z ekranem ochronnym rekomendowanych do instalacji przeciwoblodzeniowych, gruntowych oraz dachowych:

DEVIflex(TM) DTCE-20/230V od 287 zł (dł. 6 m, moc 125 W) do 2 425 zł (dł. 195 m, moc 3875 W)

DEVIflex(TM) DTCE-30/230V od 333 zł (dł. 5 m, moc 150 W) do 2 462 zł (dł. 140 m, moc 4110 W)

Oceń artykuł
4,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: DEVI

Polecamy Ci również

Zobacz także