Szafa w pokoju dziecka - jak ją wybrać?

Szafa w pokoju dziecka - jak ją wybrać?

Idealny pokój dziecięcy powinien być przytulny, bezpieczny, funkcjonalny, kolorowy, przestronny, by spełniać oczekiwania zarówno rodziców, jak i najmłodszych. Wystrój i aranżację pokoju dziecięcego powinniśmy dostosować zarówno do wieku dziecka, jak i jego zainteresowań i osobowości.

W każdym dziecięcym pokoju bardzo ważna jest szafa - odpowiednio przygotowane miejsce do przechowywania rzeczy.

W każdym dziecięcym pokoju bardzo ważna jest szafa - odpowiednio przygotowane miejsce do przechowywania rzeczy.- Układ półek w szafie w pokoju dziecięcym jest zupełnie inny niż w garderobie rodziców. W takiej szafie musi się znaleźć miejsce na ubrania, ale także na zabawki, książki, sprzęt sportowy, wszystko to, z czego dziecko korzysta na co dzień - twierdzą specjaliści z firmy Indeco.

Ponadto ważne jest, aby tak zaprojektować dziecięcą szafę, by służyła przez lata. Dzieci szybko rosną, zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania.

Dobra szafa, to na pewno taka, która raz wstawiona do pokoju dziecięcego będzie mu służyć przez lata i nie trzeba będzie jej wymieniać wraz z wiekiem dziecka. Szafa w pokoju dziecka powinna dawać się wewnętrznie przebudowywać.

Ubranka dziecięce nie zajmują wiele miejsca, ale te należące do nastolatków równe są rozmiarom ubrań osób dorosłych. Przydatne będą zestawy wysuwanych koszy, które są doskonałym miejscem do przechowywania zabawek, a potem książek lub ekwipunku sportowego. Szuflady z kolei stanowią idealne miejsce do utrzymania porządku w dziecięcych ubrankach.

W szafach przeznaczonych dla dzieci szczególnie istotne są względy bezpieczeństwa, tak by maluch nie mógł się w niej zatrzasnąć, aby drzwi nie stanowiły zagrożenia dla jego małych rąk.

Na rynku dostępne są między innymi drzwi przesuwne, zaopatrzone w system samodomykaczy, dzięki którym skrzydło drzwi jest spowalniane tuż przed zamknięciem. Zapobiega to uszkodzeniu skrzydła przy energicznym domykaniu (nastolatkowów rozpiera przecież energia) oraz przyciśnięciu lub zgnieceniu ręki malucha.

Bez obawy rodzic może również zamówić szafę z frontem z kolorowego szkła, które dzięki temu, że jest podklejone specjalną folią, nawet w przypadku stłuczenia nie rozbije się i nie pokaleczy dziecka.

Jednak dla dziecka najważniejszy będzie zewnętrzny wygląd szafy. Dlatego na przykład kolorowe fronty uatrakcyjnią i rozweselą dziecięcy pokój. Drzwi szafy mogą być wytapetowane, oklejone zdjęciami lub inną grafiką wydrukowaną na wielkoformatowej folii. Ponadto na rynku można znaleźć innowacyjne rozwiązania do małych pokoi. Za przesuwanymi drzwiami można ulokować garderobę lub kącik do pracy z wygodnym biurkiem.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Wozińska (Gazeta Krakowska)

Polecamy Ci również

Zobacz także