Szafa w stylu angielskim

0
Szafa w stylu angielskim

W sezonowej modzie na style urządzania wnętrz najmniej zmieniają się sypialnie. Najpopularniejszy jest minimalistyczny styl skandynawski, który konkuruje z romantycznym, buduarowym. Swoich zwolenników ma także styl angielski. Co go wyróżnia?

System do przechowywania rzeczy elfa w stylu angielskimStyl angielski to wiejska idylla, która z dala od wielkomiejskiego zgiełku zachwyca mnogością pastelowych barw, bogactwem zdobień, różnorodnością przede wszystkim kwiatowych wzorów (generalnie - motywów roślinnych). Natomiast mięsiste tkaniny w postaci pikowanych, dekoracyjnych narzut oraz welurowych obić siedzisk - sprawiają wrażenie ciepła i przytulności. To tylko niektóre atrybuty tego królewskiego stylu.

Urządzona w ten sposób sypialnia pozwala wypocząć w idyllicznej atmosferze. Jednak taki design stwarza również pewne ograniczenia. O ile w tej konwencji mieści się komoda i bieliźniarka - o tyle solidna szafa może stanowić dysonans. Dlatego, by nic nie zakłócało nam wrażenia - stylowe salony sypialniane posiadają wydzieloną garderobę. Tutaj ważniejsza jest funkcjonalność zastosowanych rozwiązań, której podporządkowane są wrażenia estetyczne. Garderoba bowiem to nie tylko pomieszczenie, w którym skrzętnie przechowujemy ubrania, buty. Często pełni ona rolę domowego centrum mody, gdzie realizują się nasze stylistyczne wizje.

Jeżeli twoja sypialnia nie ma jednak oddzielnej garderoby - ważne jest znalezienie złotego środka i estetycznego klucza, którego zastosowanie zagwarantuje, że orkiestra tkanin i deseni nie przerodzi się w chaos.

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie systemów do przechowywania, które pozwalają zaprowadzić ład i porządek w bogatym wnętrzu sypialni. Takim rozwiązaniem może być nie tylko zakomponowanie jednej ściany jako wielkiej szafy, schowanej za przesuwanymi, np. obitymi tkaniną drzwiami, ale również system elfa. Jak kameleon dopasuje się on nie tylko do przestronnego pokoju, ale również do mniejszej powierzchni, zachowując stylistykę wnętrza.

System do przechowywania elfa to szwedzki pomysł na zorganizowanie przechowywania dosłownie wszystkiego. Funkcjonalność systemu to idealnie opracowana idea, do realizacji której wykorzystano specjalne listwy i zamontowane na nich zestawy wieszaków, półek i koszy. Pomieszczą one wszystkie części naszej garderoby.

Kosze posiadają różne rozmiary, kształty i wielkości, dzięki czemu każda z przechowywanych rzeczy znajdzie swoje miejsce.

Koszule i żakiety wystarczy powiesić na drążku, a do spodni wybrać specjalnie zaprojektowane wieszaki.

Jeżeli masz dużo drobiazgów, wystarczy włożyć je do pudełek i postawić na półkach.

System dostępny jest w dwóch wariantach designerskich. Minimalistyczny - elfa classic - nie przysłoni bogato zdobionych - np. kwiecistą tapetą w stylu angielskim ścian, natomiast drewniane elementy ekskluzywnej linii décor doskonale wkomponują się w eklektyczne wnętrze.

Systemy elfa umożliwiają zabudowanie każdego, również nietypowo ukształtowanego zaprojektowanego wnętrza. W zależności od ilości miejsca oraz kształtu pomieszczenia, kosze i półki wchodzące w skład systemów można dowolnie zestawiać, optymalnie wykorzystując nawet najmniejszą wolną przestrzeń.

To, co charakteryzuje te systemy, to także łatwość montażu. Zadaniu sprosta niemalże każdy domownik. Podstawą jest montaż specjalnych szyn, który można wykonać na dwa sposoby, w zależności od rodzaju systemu - wersji montowanej do ściany za pomocą pionowych listew czy wariant wiszący, którego jedynym elementem mocowanym do ściany jest szyna pozioma.

Oceń artykuł
3,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także