Szafa wnękowa

Wnęki w ścianach są doskonałym miejscem na stworzenie w nich szaf ubraniowych oraz innych schowków, których w domu nigdy nie jest za dużo. Aby jednak szafa była wygodna w użytkowaniu musi mieć odpowiednie wymiary.

szafa na ubraniaStandardowe szafy na ubrania mają najczęściej 60 cm, głębokości. Aby szafa o takiej głębokości zmieściła się we wnęce ściennej – wnęka powinna być zdecydowanie głębsza. Dobrze jeśli będzie miała około 80 – 90 cm głębokości. Powyżej mowa jest jednak o szafie, w której zamierzamy przechowywać cieńszą odzież. Aby swobodnie wieszać w niej zimowe płaszcze i kurtki potrzeba 70 cm głębokości.

Powinniśmy także zdawać sobie sprawę, że na zamontowanie zajmujących najmniej miejsca drzwi przesuwnych potrzeba kolejnych 8 – 10 cm. Ilość miejsca jest w tym przypadku uzależniona od grubości skrzydeł, które planujemy zamontować.

Przed rozpoczęciem budowy szafy we wnęce warto zastanowić się, jaki system zabudowy ma się w niej w przyszłości znaleźć. Należy uwzględnić, że większość gotowych systemów, które są dostępne na rynku wymaga posiadania wnęki o głębokości 90 cm. Zabudowę można oczywiście zamówić na wymiar, ale wówczas trzeba liczyć się z wyższymi kosztami całego przedsięwzięcia.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: IKEA

Polecamy Ci również

Zobacz także