Szafki i półki, czyli efektywne przechowywanie w łazience

Szafki i półki, czyli efektywne przechowywanie w łazience

Nawet najlepiej urządzone wnętrze nie wygląda dobrze, gdy panuje w nim bałagan. Dlatego planując łazienkę musimy przewidzieć miejsce na kosmetyki, ręczniki oraz inne przedmioty codziennego użytku.

Wybór sposobu przechowywania zależy od dostępnej przestrzeni i stylu łazienki. Obecnie dostępne rozwiązania dają bardzo szerokie możliwości - od klasycznych mebli łazienkowych po futurystyczne przeszklone szafki i półki. Ważne, by swoim stylem komponowały się z resztą pomieszczenia.

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, warto pomyśleć o typowych meblach łazienkowych, takich jak produkowane przez KOŁO serie Aplauz lub Nova TOP. Ich wygląd sprawia, że pasują zarówno do wnętrz w stylu klasycznym jak też do bardziej nowoczesnych. Szafki wykończone są naturalnym drewnem w jasnym lub ciemnym kolorze.

Dobrym rozwiązaniem są również szafki podwieszane - od najprostszych typu "apteczkowego" po szafki z półokrągłymi przezroczystymi lub matowymi drzwiczkami - na przykład seria Impuls. Można je powiesić niemal w każdej łazience, a brak tradycyjnych nóżek ułatwia utrzymanie czystości na podłodze.

Doskonałym rozwiązaniem są także szafki typu cargo, szczególnie przydatne do przechowywania ręczników czy środków czystości. W szafce uchylnej można natomiast przechowywać oczekującą na pranie bieliznę, jeśli w łazience znajduje się także pralka.

Zamiast tradycyjnych szafek możemy użyć też wiklinowych koszy, drewnianych skrzynek lub nawet estetycznych dobranych kolorystycznie kartonowych pudeł.

Nie wszystkie łazienkowe akcesoria trzeba chować w zamkniętych szafkach. Niektóre używane codziennie kosmetyki wręcz powinny być w łatwo dostępnym miejscu. Wyeksponowaniu i organizacji takich przedmiotów służą różnego rodzaju półki.

Półka może znaleźć się niemal wszędzie - wbudowana w ścianę i podświetlona, szklana lub drewniana pod lustrem, przy albo pod umywalką, nad wanną oraz w wielu innych miejscach łazienki - wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebna. Ciekawym pomysłem jest regał podumywalkowy z otwartą półką lub też umywalka z poszerzonym blatem, który łatwo utrzymać w czystości. Rolę półki pełnić może także duży blat, w który wpuszczamy umywalkę - jest tam wówczas wystarczająco dużo miejsca na wszelkie potrzebne nam akcesoria. Należy jednak pamiętać, by blat taki był zrobiony z materiału odpornego na wodę i dobrze uszczelniony w miejscu łączenia z umywalką. Te same zasady obowiązują w stosunku do półek przy wannie lub w kabinie prysznicowej.

Jeśli dzielimy łazienkę niskim murkiem, można go wykorzystać także jako półkę, szczególnie gdy podwieszamy tam umywalkę.

Niezależnie od tego jaki wybierzemy rodzaj mebli do przechowywania, pamiętajmy, że w łazience wszystko powinno mieć swoje miejsce. W pomieszczeniu kojarzącym się z czystością powinien panować porządek.

 

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także