Szklane deski do krojenia

Szklane deski do krojenia

Podobno nic tak nie wpływa na smak potrawy, jak humor gospodyni. To w jakim otoczeniu będą powstawały nasze kulinarne dzieła, ma kolosalne znaczenie dla efektu prezentowanego na stole. Dbamy więc o ten dobry nastrój tworząc taką aranżacją kuchni, która będzie zgodna z naszymi upodobaniami. Nie bez znaczenia jest też jej funkcjonalność, a zwłaszcza odpowiednia ilość i jakość przyborów kuchennych – nawet najlepszy mistrz nie stworzy przecież arcydzieła bez odpowiednich narzędzi.

deska do krojenia

Zmieniają się style wystroju kuchennych wnętrz, zmieniają się produkty wchodzące w skład naszego menu i sposób ich obróbki. Niezmiennie jednak w kuchni pojawiają się rzeczy, bez których nie sposób się obejść. Takim obowiązkowym wyposażeniem są bez wątpienia deski do krojenia. W ofercie rynkowej znajdziemy je w różnych kształtach i wykonane z różnych materiałów. Niegdyś królowały niepodzielnie deski drewniane. Do dziś chętnie je stosujemy, ufając bakteriobójczym właściwościom drewna, ceniąc je za trwałość i solidność. Jednakże wyposażenie współczesnej kuchni pokazuje ich słabości. Źle zaimpregnowane nie będą chroniły przed bakteriami. Nie nadają się również do mycia w zmywarce, bo drewno zbyt łatwo nasiąka wodą, nie może też być poddawane działaniom silnych środków myjących. Jeśli więc na pierwszym miejscu stawiamy łatwość w utrzymaniu czystości, wybierzmy bezkonkurencyjne pod tym względem deski plastikowe lub szklane. Podobają się również tym, którzy lubią sięgać po wzornicze nowinki. Szkło jest eleganckie i dodatkowo można na nim nanosić kolorowe obrazy. Taka deska jest oryginalnym elementem dekoracyjnym w nowoczesnej kuchni, zwłaszcza tej otwartej na salon, w której starannie dobieramy każdy szczegół. Daje efekt eleganckiego połysku, tak chętnie stosowanego w panelach ściennych czy płytach grzejnych, i doskonale z nimi współgra.

 deska kuchennadeska szklana

Szklana deska to ulubiony gadżet dla wielbicieli higieny. Świetnie się myje, uniemożliwia zagnieżdżenie się bakterii i - co bardzo istotne – nie przyjmuje zapachów. W ofercie Galicji znajdziemy deski o prostokątnym kształcie w dwu rozmiarach: mniejsze 30x20 cm i większe 40x30 cm. Wbrew obawom co do ich właściwości użytkowych, szklane deski okazują się być poręczne i praktyczne. Nie niszczą się szybko i nie tracą koloru. Są wyjątkowo twarde, mają też wysoką odporność na nacięcia. Dzięki antypoślizgowym nóżkom nie przemieszczają się po powierzchni blatu, nie ma więc obawy o komfort ich stosowania i o nasze bezpieczeństwo. Mają miłe dla oka nadruki w apetycznych kolorach, będą więc doskonałą ozdobą kolorystyczną we wnętrzu nowoczesnej, monochromatycznej kuchni. Do klasycznej scenerii wniosą zaś szczyptę nowoczesności. Mogą też być z powodzeniem wykorzystane jako podkładka pod gorące naczynia, albo postawiona na stole taca pod sery, pieczywo czy owoce.

deska kuchenna - taca serówszklana deska kuchenna

Każda pani i każdy pan domu przyzwyczajeni są do posiadania kilku desek, zwłaszcza jeśli przygotowują potrawy z wielu produktów jednocześnie np. z pieczywa, mięsa, warzyw i ryb. Jednakże łatwość pielęgnacji deski szklanej sprawia, że z powodzeniem może być używana do różnych celów, zatem i nasz arsenał kuchennych przyborów nie będzie musiał być aż tak bogaty.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Galicja

Polecamy Ci również

Zobacz także