Szklane drzwi tarasowe stworzą poczucie przestrzeni

Szklane drzwi tarasowe stworzą poczucie przestrzeni

Kto z nas nie marzy o przestrzeni, swobodzie i pięknym widoku z okna? Tutaj z pomocą mogą nam przyjść modne ostatnio przeszklenia. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zastosowanie, warto poznać różne typy drzwi tarasowych. Powinny być one nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i łatwe w użytkowaniu.

W polskich domach wyjście na taras czy też balkon odbywa się zwykle przez wąskie drzwi balkonowe. Nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne, ani ciekawe wizualnie. Coraz chętniej montujemy duże drzwi - tafle szkła, bo imponujące przeszklenia nie tylko wpuszczają dużo światła, ale również sprawiają, że wnętrza wyglądają nowocześnie i elegancko. Dzięki nim w prosty sposób przemienimy salon i wpuścimy do niego dużo światła. Jedną z niepodważalnych zalet takiego rozwiązania jest optyczne powiększenie nawet niewielkich pomieszczeń. Stwarzają one bowiem poczucie przestrzeni i swobody, a jednocześnie otwierają wnętrza na piękny widok za oknem.

Drzwi tarasowe HST

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań drzwi tarasowych, wśród których na pierwsze miejsce wysuwają się drzwi HST, w których wykorzystano technologię podnośno-przesuwną. - Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technologicznych, mimo bardzo dużej powierzchni ich, otwarcie nie wymaga użycia dużej siły - podkreśla Marcin Wiśniewski, prezes firmy Stolmar Sp. z o.o. - Ich dodatkowym atutem jest fakt, iż dostępne są one w szerokiej palecie acrylcolor i oklein (kolorowych i drewnopodobnych) - dodaje.

Drzwi tarasowe HST znakomicie podniosą estetykę wnętrza, a dom zyska nowy charakter. Dzięki zastosowaniu niemal niewidocznego progu, niezwykłe łatwe jest przemieszczanie pomiędzy pomieszczeniem, a światem zewnętrznym. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwala na zaoszczędzenie miejsca w salonie ze względu na wyeliminowanie tradycyjnego sposobu otwierania skrzydeł.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Stolmar

Polecamy Ci również

Zobacz także