Szkło jako element dekoracyjny

Szkło jako element dekoracyjny

Szkło staje się coraz bardziej akcentowanym elementem aranżacji różnorodnych przestrzeni. Nie jest już tylko przyjemną dla oka ozdobą, lecz stanowi realną alternatywę dla poważnych rozwiązań architektonicznych w domach i nie tylko.

Szklane stół to sposób na wykorzystanie potencjału szkła- Przeszklenia w postaci tradycyjnych luksferów lub znacznie bardziej efektownych, jednolitych tafli znajdują doskonałe zastosowanie w miejscach, których nie chcemy izolować od siebie w sposób całkowity - podkreśla Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szkła architektonicznego i dekoracyjnego.

Urozmaiceniem aranżowanego pokoju będzie np. wstawienie szklanych drzwi. Popularnym dziś rozwiązaniem jest montowanie całych tafli, których wygląd pasuje do specyfiki i przeznaczenia danego pomieszczenia. Szklane instalacje mogą bowiem przybierać różnorodne formy i kształty, przyozdobione dodatkowo wielobarwnymi wzorami i obrazami. Niezależnie od uzyskanego w ten sposób efektu artystycznego niezwykle istotny jest fakt, że dowolnie zabarwione powierzchnie będą w każdym układzie przepuszczać pewną ilość światła, pozytywnie wpływając na wygląd pokoju. Stopień naświetlenia oraz jego rozproszenie zależy oczywiście od indywidualnie dobranych produktów. Nowoczesna technologia wytapiania i formowania szkła daje na szczęście bardzo dużą dowolność przy wyborze jego kształtu i koloru.

Oceń artykuł
3,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, , , ,

Autor: Irena Grek (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także