Szkło - uniwersalny materiał do dekoracji

Szkło - uniwersalny materiał do dekoracji

Kiedyś szkło uznawane było za luksus posiadaczy nowoczesnych, drogich apartamentów. Obecnie jest to materiał dostępny dla każdego.

nowoczesne, szklane biuroPomieszczenia dekorowane za jego pomocą są oryginalne, nie ma ograniczeń co do kształtu, barwy, formy, wzornictwa czy też docelowego miejsca zastosowania.

Szklane elementy w łazience tworzą wrażenie nieskazitelności i przestrzenności, sprawiając, że nawet mała klitka wydaje się o wiele większa. Wśród nich znajdują się: panele ścienne, kabiny prysznicowe, drzwi, umywalki, a nawet szyby w oknach i ściany. Delikatnie barwione umywalki czy przeszklenia z własnym wzorem to subtelne dzieła sztuki, które tworzą odpowiedni nastrój we wnętrzu. Wyobraźnię rozbudzają nie tylko dostępne kolory, ale także niecodzienne kształty, wzory czy misternie dopracowane wykończenia. Zwykła łazienka może stać się tropikalnym azylem dzięki soczystej zieleni oraz otaczającym egzotycznym roślinom.

- Każdy produkt jest wykonywany ręcznie, dzięki czemu zachowuje swoją niepowtarzalność - mówi Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szklanych elementów wyposażenia wnętrz. - Wybierając wzór szklanych elementów, możemy skorzystać z gotowych propozycji albo zaproponować własny indywidualny projekt. Nie ma przy tym ograniczeń kolorystycznych.

W zapomnienie odeszły czasy, kiedy szkło w kuchni kojarzyło się wyłącznie ze stołową zastawą. W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej umieszczane są szklane stoły, blaty i panele ścienne między meblami, które oprócz estetycznych walorów mają za zadanie zapewnić sterylność. Szklana tafla zastosowana w kuchennej strefie roboczej chroni ścianę przed permanentnym działaniem wody, a dodatkowo łatwo ją utrzymać w czystości.

Oceń artykuł
3,27 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Sklepik

Polecamy Ci również

Zobacz także