Szkło w salonie

Szkło w salonie

Niebanalnie stosowane ozdobne szkło ma dzisiaj zastosowanie nie tylko w kuchniach i łazienkach. Elementy takiego wystroju można zastosować również przy aranżacji salonu. Tutaj wariantów wykorzystania szkła jest jeszcze więcej! Od czego zacząć?

Villa Glass Studio przeszklenie stałe - realizacja indywidualnaOd ogółu...

Mocne, wyraźne kolory we wnętrzu to trend, który podobnie jak w ubiegłym sezonie, będzie królował w najbliższym czasie. Ciemny granat, butelkowa zieleń, żywy fiolet czy głęboki turkus to odcienie, które śmiało możemy zastosować na ścianach swojego salonu. Pamiętajmy przy tym, by dodać od siebie trochę "ciepła" w postaci sentymentalnych ramek ze zdjęciami czy rozrzuconych niedbale na sofie starych, ulubionych poduszek (oczywiście współgrających kolorystycznie z całą aranżacją). Jeśli natomiast mamy na tyle odwagi, by wyjść ponad standard, warto pokusić się o remont i wstawić w miejsce zwykłych ścian ścianki działowe z bezpiecznego szkła.

- Tworzone przez artystów tafle, ręcznie malowane i formowane przeszklenia, to najczęściej prawdziwe dzieła sztuki, zarówno w produktach architektonicznych, jak i niewielkich dodatkach - zaznacza Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta wyrobów ze szkła fusingowego. - Dzięki metodzie fusingowania, a więc łączenia warstw szkła w wysokiej temperaturze, zachwycają soczystością kolorów i ich niebanalnymi kształtami i zestawieniami. Jeśli natomiast nie chcemy podejmować tak radykalnych zmian, warto urozmaicić salon kolorowymi szybami w oknach, wyraźnym, grubym dywanem czy szklanymi drzwiami oferowanymi przez wielu, producentów.

... do szczegółu

Kolorowe tafle szkła w oknach mieszkania to nie wszystko. Wciąż musimy pamiętać o szczegółach, gdyż to właśnie one nadają ostatecznego klimatu całemu pomieszczeniu. Aby nasz salon zachwycał, warto przywiązać uwagę do wyboru stylowych firanek, np. z precyzyjnym, optymistycznym haftem. Podczas wizyty gości nie może zabraknąć świeżych kwiatów. Dodatkowym akcentem może być także duży szklany wazon lub doniczka.

Zasiądźmy do stołu

Podczas urządzania imprez w salonie główną rolę odgrywa aranżacja stołu, przy którym zasiądą goście. Poza pysznie prezentującymi się wypiekami, również tutaj nie może zabraknąć dodatków, które wprowadzą odpowiedni nastrój podczas spotkań z przyjaciółmi i rodzinnych kolacji. Warto więc zrezygnować na chwilę z codziennej zastawy, zastępując ją np. szklanym, okazjonalnym kompletem talerzy i mis czy paterą z pięknym, wielobarwnym motywem. Z kolei fikuśny szklany wazonik czy świecznik, który na co dzień ozdabia parapet, warto na chwilę wyeksponować na stole pełnym wymyślnych dań czy wesołych deserów. Nic przecież tak nie ożywia atmosfery jak świeże kwiaty i świeczki przy soczystych owocach i kolorowych napojach.

Uwaga na dobre chęci!

Pamiętajmy, że podczas aranżacyjnych szaleństw, najważniejszy jest jak zawsze umiar. W myśl reguły, że "każda przesada jest zła" dobierzmy kolorowe dodatki z głową. Zbyt duża ilość barw we wnętrzu wprowadza bowiem niepotrzebne zamieszanie, sprawiając wrażenie nieładu. Również goście przebywający w takim otoczeniu, nie będą czuli się komfortowo, a przecież chodzi o zupełnie odwrotny efekt!

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Wozińska (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także