Sztukateria - 7 pomysłów na wnętrze

Sztukateria - 7 pomysłów na wnętrze

Sztukaterie coraz częściej pojawiają się wśród najnowszych trendów wnętrzarskich. Mogą być barokowo okazałe lub stanowić dyskretny akcent w stylu vintage.

sztukateria we wnętrzu

Świetnie wyglądają we wnętrzach eklektycznych, hipsterskich, łączących różne style. Sztukaterie są nie tylko modne, ale i rozwiązują kilka problemów, z którymi pewnie każdy kiedyś się spotkał.
Postanowiliśmy przedstawić niektóre z nich:
1. Zmagasz się z krzywymi ścianami we wnętrzu? Sztukaterie skutecznie maskują nierówności ściany względem sufitu i podłogi.
2. Chcesz przykryć łączenia między tapetą lub kolorową ścianą a sufitem? Listwy sztukateryjne są świetnym rozwiązaniem, a w zależności od upodobań możesz wybrać szersze lub węższe, ozdobne lub całkowicie gładkie.
3. Nie masz pomysłu jak obramować osadzone w ścianie lustro, telewizor lub brakuje Ci ramy do obrazu? W tym wypadku użycie listew sztukateryjnych jest również świetnym rozwiązaniem. To także sposób na wykończenie krawędzi na styku ścian i drzwi oraz okien.

aranżacja sypialni - sztukateria

4. Szukasz sposobu na obniżenie optyczne wnętrza? Dekoracyjne listwy poziome umieszczone na wysokości wzroku obniżą wysokie pomieszczenie. Z kolei pilastry i listwy ułożone pionowo sprawiają, że wnętrze wydaje się bardziej strzeliste.
5. Lubisz minimalizm, ale w minimalistycznym wnętrzu czegoś ci brakuje? Sztukaterie ocieplą wizualnie białe wnętrze z małą ilością przedmiotów.
6. Chcesz szybko, tanio i w prosty sposób odmienić swoje wnętrze? Sztukaterie wykonane z lekkiego materiału są wyjątkowo łatwe w montażu, a ich koszt w zależności od ilości zużytego materiału to około kilkadziesiąt złotych.

sztukateria w salonie

7. Zastanawiasz się jak zamaskować przewody, lub w jaki sposób ukryć montaż oświetlenia typu LED? Listwa przypodłogowa posłuży Ci do ukrycia niepożądanych kabli, a listwa przysufitowa, obniżona nieco względem sufitu, zamaskuje oświetlenie LED.

kolorowe ściany - malowana sztukateria

Sztukaterie z tworzywa sztucznego oferuje m. in. marka Marbet Design. Dodatkową zaletą
takich sztukaterii jest fakt, że można malować na dowolne kolory i montować całkowicie
samodzielnie.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Marbet Design

Polecamy Ci również

Zobacz także