Szybki remont - jak w prosty sposób odmienić mieszkanie

0
Szybki remont - jak w prosty sposób odmienić mieszkanie

Co kilka lat każdemu wnętrzu potrzebna jest rewolucja w postaci remontu. Zarówno te mniejsze, jak i radykalne zmiany wpływają ożywczo na nastrój, więc nie żałujmy czasu ani energii na realizację aranżacyjnych projektów.

Szybkie metamorfozy

Doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza są naklejki dekoracyjne. Możemy wybrać gotowe, albo stworzyć je według autorskiego pomysłu. Na taką zmianę wystarczy przeznaczyć kilkadziesiąt złotych. Do łask wracają także fototapety. Ciekawym rozwiązaniem są te zaprojektowane według autorskiego pomysłu – na bazie własnych zdjęć, grafik czy artystycznych improwizacji dziecięcych. Ogromną rolę w  tworzeniu klimatu wnętrz odgrywają tkaniny. Poszewki, zasłony, narzuty, girlandy w dziecięcych pokojach, to wszystko sprawia, że dom nabiera nowego charakteru. Skandynawskim tropem do mieszkań wkrada się coraz więcej bieli. Nie oznacza to jednak, że moda na kolor jest w odwrocie. Wprost przeciwnie. Turkus, limonka, fiolet, szary i róż niezaprzeczalnie rządzą w tym sezonie. Na tle białych ścian, mebli czy drzwi – intensywne barwy prezentują się wyśmienicie. Kolor w dodatkach jest o tyle bezpieczny, że można go stosunkowo często wymieniać. Inaczej rzecz wygląda w przypadku elementów aranżacji, które zadomawiają się u nas na dłużej.

Decyzja na lata

Urządzając mieszkanie warto poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się nad wyborem drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Ta prosta z pozoru decyzja ma wieloletnie konsekwencje, gdyż drzwi to jeden z najrzadziej zmienianych elementów wnętrz. Dlatego warto przed zakupem upewnić się, że wybieramy te, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Firma Invado jako jedyna w Europie może pochwalić się produkcją drzwi okleinowanych według autorskiej, opatentowanej technologii. Jej innowacyjność polega na łączeniu okleiny tylko w jednym miejscu - w wewnętrznej części przylgi. Do tej pory poszczególne części okleiny łączone były na krawędziach. Właśnie w tym miejscu najczęściej się odklejały, pozostawiając na wierzchu płytę MDF. Działo się tak wskutek częstego użytkowania lub kontaktu z wilgocią. Drzwi z kolekcji Lido, dostępne w okleinie enduro lub eco - fornir, podobnie jak wszystkie z oferty Invado, posiadają solidne zabezpieczenie przed tego typu uszkodzeniami. - Istotnym elementem naszego rozwiązania jest zaokrąglona krawędź skrzydeł drzwiowych. Dzięki niej są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przez to bardzo solidne – mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.

jasne mieszkanie

Wolność łączenia

Mając do dyspozycji kilka pomieszczeń, nie musimy wszystkich wyposażać w identyczny model drzwi. Byłoby jednak dobrze, gdyby wszędzie udało się zachować spójny, jednorodny styl. Możemy w pewnych miejscach zdecydować się na drzwi z elementami oszklenia, w innych pozostać przy jednolitej płycie. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim względami funkcjonalności. Sypialnia czy łazienka to pomieszczenia, w których można się obejść bez szyby, ale w salonie dodatkowe źródło światła pomoże go rozjaśnić i optycznie powiększyć. Drzwi jednolite stwarzają poczucie intymności i komfortu, ale także dystansu i odgrodzenia. Warto o tym pamiętać decydując się na brak szyb w jadalni lub innym miejscu przeznaczonym dla wspólnego użytku. Duża tafla szkła może się też okazać przydatna w pokoju dziecięcym, zwłaszcza gdy dziecko boi się samo spać. Drzwi z szybą, za którymi widać znajome kształty, pozwolą mu łatwiej oswoić się z nową sytuacją. Nie trzeba się przy tym obawiać, że szkło zwiększy ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Standardowa szyba w drzwiach Invado wykonana jest z hartowanego szkła, siedmiokrotnie bardziej wytrzymałego od tak zwanego “szkła bezpiecznego”. - Potrzeba naprawdę dużej siły, aby rozbić taką szybę, a jeśli to już się stanie, szkło rozbije się na tysiące małych kawałeczków o nieostrych, zaokrąglonych kształtach – zapewnia A. Hucz. Kolekcja szklanych drzwi Amber oczarowuje bogactwem wzorów o zróżnicowanych układach i dynamice. Oprócz uporządkowanych, geometrycznych linii znajdziemy w niej pełne finezji, linearne kompozycje.

Umiejętnie łącząc różne trendy, nie musimy obawiać się estetycznego chaosu czy niedopasowania. Remont to dobry czas, by trochę poeksperymentować. Warto więc zdać się na intuicję, która na pewno podpowie nam wiele inspirujących rozwiązań.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także