Szyby, które zapewnią ciepło w domu. Zwróć uwagę na...

Szyby, które zapewnią ciepło w domu. Zwróć uwagę na...

Chociaż możemy cieszyć się jeszcze całkiem dobrą, jak na tę porę roku aurą, to niebawem za oknami zapanują minusowe temperatury. W taką pogodę miło jest wrócić do domu, w którym panuje przyjemne ciepło. Zapewnienie w budynku komfortu cieplnego nie musi jednak oznaczać wysokich rachunków za ogrzewanie.

Okna marki OKNOPLASTJednym ze skutecznych sposobów na utrzymanie w domu odpowiedniej temperatury bez podwyższania kosztów ogrzewania jest montaż energooszczędnej stolarki. Nieszczelne okna bowiem to częsta droga ucieczki ciepła z pomieszczeń.

Czytaj także: Elegancja czy energoszczędność? Planując remont domu, nie zapomnij o wyborze okna!

Podstawową kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu okien, jest współczynnik przenikania ciepła Uw. Im niższy współczynnik Uw, tym mniejsze straty energii. Warto zwrócić uwagę, że czasem producenci podają zamiast współczynnika Uw (okna) współczynnik Ug (tylko szyby), co nie oddaje rzeczywistego poziomu strat - radzi Grzegorz Bułat, Kierownik Działu Technologii, OKNOPLAST.

W OKNOPLAST dostępne są, w korzystnej cenie, pakiety 3 komorowe z 4 szybami, w których grubość tafli szkła to jedynie 3 milimetry. Nowe pakiety zapewniają aż o 40% większą termoizolacyjność w stosunku do tradycyjnych dwuszybowych, z taflami szkła o grubości 4 mm. Producent wypełnił komory pakietu argonem, dzięki czemu szyby osiągają współczynnik przenikania ciepła na poziomie zaledwie Ug= 0,4 W/m?K. Firma wprowadziła to rozwiązanie jako pierwsza w Europie.

Czytaj także: Na jakie współczynniki warto zwrócić uwagę przy zakupie okien?

Dla najbardziej wymagających klientów OKNOPLAST opracował okno Winergetic Premium Passive, które spełnia wymogi dla domu pasywnego. Zgodnie z nimi współczynnik przenikania ciepła Uw powinien być mniejszy, niż 0,8 W/m?K. Okno dodatkowo wyposażone jest w specjalne wzmocnienie termiczne - stalowy profil połączony z wkładką termiczną wykonaną z żywicy oraz opcjonalnie trzykomorowy pakiet szybowy o współczynniku Ug=0,3W/m?K, wypełniony kryptonem. Dzięki tym elementom wartość parametru Uw dla okna wynosi tylko 0,6 W/m?K.

Więcej informacji znajduje się na: www.oknoplast.com.pl.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: OKNOPLAST

Polecamy Ci również

Zobacz także