Tania łazienka, czy jak niskim kosztem urządzić funkcjonalną łazienkę

9
Parawan nawannowy
Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniędzy i miejsca idealnym rozwiązaniem jest parawan nawannowy.

Tania łazienka może być urządzona z klasą i gustownie. Nie trzeba wydawać od razu ogromnych pieniędzy, żeby urządzić przytulną łazienkę.

Coraz modniejsze stają się na przykład łazienki, w których nie wykłada się kafelkami całych ścian - ale tylko fragmenty, najbardziej narażone na zawilgocenie. Daje to wymierne oszczędności, bo terakota jest stosunkowo droga, a jej ułożenie też przecież kosztuje.

Polecamy: Remont łazienki w bloku z wielkiej płyty

Tania łazienka - prysznic zamiast wanny

Wiele osób rezygnuje też z pewnych tradycyjnych elementów wyposażenia łazienki, zastępując je tańszymi i bardziej praktycznymi rozwiązaniami. Takim rozwiązaniem jest instalacja wyłącznie prysznica zamiast wanny. Oszczędzamy w tym przypadku nie tylko na materiale, ale i na wodzie.

Pojemnik na mydło

Akcesoria łazienkowe nie muszą być drogie. Jednak pamiętajmy, żeby wybierać trwałe produkty.

Congerdesign Pixabay.com
Pomysł na łazienkę

Tania łazienka może być urządzona z klasą i gustownie.

midascode Pixabay.com
Wanna i prysznic w jednym to tańsze rozwiązanie i zajmuje mniej miejsca niż jak dwa te elementy oddzielnie.

Wanna i prysznic w jednym to tańsze rozwiązanie i zajmuje mniej miejsca niż jak dwa te elementy oddzielnie.

midascode Pixabay.com
Toaleta podwieszana to oszczędność miejsca i pieniędzy.

Toaleta podwieszana to oszczędność miejsca i pieniędzy.

Jarmoluk Pixabay

- Prysznic to doskonałe rozwiązanie dla ludzi energicznych, którzy preferują aktywny styl życia - mówi Mariusz Janowski, doradca klienta w sklepie w Chorzowie. - Nie zaleca się go jednak w przypadku małżeństw z małymi dziećmi. Polecałbym im raczej wannę lub rozwiązanie pośrednie - wannę z prysznicem. Małe dzieci wolą zabawy w wannie i często zdarza się, że na strumień prysznica reagują strachem, piskiem i płaczem. W zależności od zapotrzebowania do wyboru mamy kabiny z brodzikami głębokimi, płytkimi, a także brodziki z siedziskiem.

Parawan nawannowy

Parawan nawannowy to dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią wannę i prysznic. - Nakłada się go na jakąś część wanny, np. 1/3 czy 2/3 długości. Zaletą tego urządzenia jest to, iż chroni przed pryskaniem. Klienci coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie. Jest ono bardzo uniwersalne. Wiadomo, że zdarza się, iż mamy niewiele czasu i zmuszeni jesteśmy do szybkiego skorzystania z prysznica.

Czytaj także: Łazienka dla wymagających, czyli sposoby połączenia komfortu z estetyką

Dzięki zastosowaniu takiego parawanu nie musimy przejmować się, że zachlapiemy posadzkę.

W łazience warto zadbać o szczegóły, które ułatwią nam życie. Wygodnym rozwiązaniem są umywalki sprzedawane razem z szafkami. Taka opcja jest idealna, kiedy chcemy tanio wyposażyć łazienkę. Jednocześnie zyskujemy miejsce do przechowywania kosmetyków oraz zakryjemy syfon, który raczej do dekoracyjnych nie należy.

Zobacz także: Remont bez skuwania płytek. Co można położyć na płytki ?

Jednym z bardzo ważnych kryteriów, jakim powinniśmy kierować się wybierając meble, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze są meble z płyty MDF. Są to specjalne meble do łazienek. W całości zrobione z jednego kilkukrotnie lakierowanego tworzywa o dużej wytrzymałości na wilgoć. Możemy spotkać się także z meblami wykonanymi ze zwykłej płyty. Nie są jednak polecane, ponieważ pokryte są tylko jedną warstwą laminatu, co powoduje, iż nie są aż tak trwałe jak te z MDF-u.

Łazienka z WC

Zaoszczędzić możemy łącząc łazienkę z WC. Do wyboru mamy WC kompakt i zestaw podtynkowy.  Ta pierwsza opcja idealnie sprawdzi się chcąć urządzić tanią łazienkę. Jednak bardziej nowocześnie będzie wyglądać toaleta podwieszana. Nie jest to o wiele droższe rozwiązanie, a znacznie praktyczniejsze i bardziej estetyczne. Jeśli pomieszczenie jest dość duże, możemy wybrać tradycyjny kompakt. Jest on idealnym rozwiązaniem do dużych łazienek w domach jednorodzinnych, jeśli natomiast gustujemy w rozwiązaniach bardzo prostych, możemy wybrać zestaw podtynkowy. Jest on coraz bardziej popularny, bo zajmuje znacznie mniej miejsca. Jego zaletą jest to, iż w większości schowany jest w ścianie. Wystaje z niej jedynie przycisk do spłukiwania wody. Warto też zwrócić uwagę na urządzenia, które posiadają regulację zużycia wody - są nieco droższe, ale za to ich eksploatacja przyniesie nam oszczędności.

Czytaj także: Czyszczenie fug - sposoby na czyste płytki

Decydując się na zakup dodatków powinniśmy przede wszystkim mieć na uwadze ich czas użytkowania.

Tania łazienka - dodatki trwałe, gustowne i niedrogie

Dodatki mosiężne są wytrzymałe, ale stosunkowo drogie. Ostatnio pojawiła się moda na elementy drewniane. Niestety, są one też drogie. Elementy chromowane są natomiast najbardziej uniwersalne, pasują do wszystkich rodzajów mebli.

Polecamy: Tania łazienka – pomysły, jak niedrogo wyremontować i urządzić łazienkę

Oceń artykuł
4,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Mariusz Urbanke (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także