Tapeta na ścianie

Tapety, to wciąż modne, praktyczne i efektowne okładziny ścienne. Ich bogate wzornictwo sprawia, że łatwo je dobrać do każdego stylu, w jakim planuje się urządzenie wnętrza. Ze względu na różnorodność stosowanych podczas produkcji tapet materiałów – znajdziemy okładzinę nie tylko do pomieszczeń suchych, ale także do kuchni, czy łazienki.

Tapetą można pokryć całą powierzchnię ścian w pomieszczeniu. Z powodzeniem zastępuje ona farbę, ukrywając jednocześnie defekty w postaci niewielkich nierówności na ścianach. Jednak kiedy tapeta jest bardzo wzorzysta albo stosunkowo ciemna – lepiej jest zdecydować się na pokrycie nią jedynie jednej ze ścian, bądź określonego jej fragmentu. Po ostatnie z wymienionych rozwiązań sięga się w ostatnim czasie coraz chętniej. Zabieg ten jest bardzo modny i daje interesujące rezultaty estetyczne. Piękne motywy kwiatowe, orientalne arabeski, czy geometryczne wzory – stają się na ścianach swoistymi obrazami. Eksponują określone miejsce i nadają wnętrzu indywidualny charakter.

Jak zostało wspomniane na wstępie – tapety świetnie sprawdzają się także w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności. Do takich pomieszczeń warto jednak zainwestować w okładzinę wodoodporną i taką, którą będzie można umyć w razie potrzeby. Do kuchni i łazienek nadają się tapety winylowe, które można także pokryć farbą malarską. Daje to możliwość zmiany aranżacji wnętrza przy bardzo niewielkich nakładach inwestycyjnych.

Warte na zwrócenie naszej uwagi są również fototapety. Napełniają wnętrza artyzmem, są w stanie powiększyć niewielkie przestrzenie mieszkalne, jak również korygować mniej udane architektonicznie pomieszczenia.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: home-designing.com

Polecamy Ci również

Zobacz także